Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Szerintetek ez becsapásnak...

Szerintetek ez becsapásnak számít, vagy nem?

Figyelt kérdés

Nem jogi értelemben, hisz a jogászok biztosan kimagyarázzák, hanem mint közember, fogyasztó, hogyan érzed?


PIROSKA MÁLNAízű szörp, 50% gyümölcstartalommal, HOZZÁADOTT mézzel.


Jobban megnézve: 49% ALMAlé, és 1% málna, 0.1% !!! méz.

Hááát. Az alma az nem málna.

És a 0.1% hozzáadott méz ...

Biztos van benne ennyi madársz@r, muslinca, 0.001% medve(szőr), mókus, napszámos stb. is, de nincs ráírva, sőt, kiemelve!


Én egy durva becsapásnak érzem.



ápr. 30. 17:44
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
#19 Nem érted? A neve ugyan málnaszörp a webshopban, valójában málna ízű szörp. Én is tudom, hogy nem ugyanaz, épp ezért írtam...
máj. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
NEM, nem ugyanaz a neve, csak hasonló.
máj. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
53%
max fogysztoi megtevesztesnek lehetne nevezni de meg az sem mivel minden hatul fel van tüntetve. Ha elmesz Thaiföldre es a szexi tancos lanyt haza viszed aztan otthon kiderül mas van a gatyaban :-D az is megtevesztes csak
máj. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
#22 és ki írt ilyet?
máj. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

#23 "max fogysztoi megtevesztesnek lehetne nevezni de meg az sem mivel minden hatul fel van tüntetve"


A fogyasztóvédelmi szabályok szerint az is kimeríti a megtévesztés fogalmát, ha nagybetűkkel írsz valamit és az apróbetűs részben elrejted, hogy amúgy a nagybetűs részben leírtak nem is fedik a valóságot.


Pont ezért hívják úgy, hogy "málna ÍZŰ szörp". Ha a fogyasztóvédelem elfogadná azt az indoklást, hogy hátul le van írva részletesen apróbetűvel, akkor a nagybetűs részen azt írnák, hogy málna szörp. De nem ezt írják, hanem azt, hogy málna ízű szörp.


Szóval az említett szituációban a gyártó semmilyen szabályt nem szeg meg és maximálisan tájékoztatja a fogyasztót a termékről. A #18-ban linkelt webshop viszont feljelenthető, mert a nagybetűs részben "málna szörpként" szerepel, nem pedig málna ÍZŰ szörpként, ráadásul még fénykép sincs róla normális minőségben, amin látszódna. Ez megtévesztés.

máj. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
szerintem a mézet azért akarják kiemelni mert sokan panaszkodtak hogy mióta édesítőszeresek lettek a szörpök, nagyon leromlott az ízminőség, és talán azt akarja elhitetni hogy finomabb lesz így
máj. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
52%

Hallod, el se kell olvasni a címkén, már az árán látszik, hogy ez nem valódi málnaszörp.

Komolyan azt gondoltad, hogy 7 deci málnaszörpöt megvehetsz 680 ft-ért?


Igazi, 100 %-ban málnát tartalmazó szörp 2000 ft-tól kezdődik egyáltalán egy fél liter.


Ha most hüledezel, egy hónap, és málnaszezon, vegyél frissen (tavaly 3000 ft volt kilója), és csinálj belőle szörpöt. Meglátod, mennyiből lehet kihozni.

máj. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!