Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A paradicsom zöldség vagy...

A paradicsom zöldség vagy gyümölcs?

Figyelt kérdés

2012. márc. 3. 14:20
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
26%

Aki magyar, ide!! A paradicsom zöldség!!

Aki nem ezt mondja, az ateista!!!

2012. márc. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
100%
Ha nekem a paradicsom gyümölcs, hogy lettem Isten-tagadó?!
2012. márc. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
68%

A bıologia szerint az a gyumolcs, aminek a termeset esszuk, es az a zoldseg, aminek a szarat, gyokeret.

Ebben az ertelemben a paradicsom gyumolcs, es a dinnye zoldseg.

Nyilvan a koznapi szohasznalatban forditva van.

2012. márc. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
48%

Es meg valami:

Ez biologia. Semmi köze a nyelvekhez.

2012. márc. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
90%

A köznyelv és a gazdasági nyelv szempontjából különböző kategóriába kerülhet a lágyszárú növény termése.


"A gyakorlatias választóvonal leginkább az, hogy az adott kultúrkörben jellemzően inkább nyersen, vagy főzve-sütve fogyasztják-e."


A köznyelv gyümölcshöz az édes-savanyú ízt is társítja. A paradicsom inkább a sós ízvilághoz tartozó zöldségekkel szerepel. Magyarországon elsősorban konyhai alapanyagként vált ismerté anno.

2012. márc. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:

Te a dinnyének a gyökerét eszed???


Én kulinális szempontból nevezem, nem biológiailag. A paradicsomot a konyha felől kell megszólítani!

2012. márc. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:

# 22/26 Időpont ma 14:49

olyan, mintha műanyagpohárból innád a bort....

2012. márc. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:

"A bor filozófiája


(részletek)



Végül is ketten maradnak, Isten és a bor.


Elhatároztam, hogy imakönyvet írok az ateisták számára. Korunk ínségében a szenvedők iránt részvétet éreztem és ezen a módon kívánok rajtuk segíteni.


Feladatom nehézségével tisztában vagyok. Tudom, hogy ezt a szót, Isten, ki se szabad ejtenem. Mindenféle más neveken kell róla beszélni, mint amilyen például csók, vagy mámor, vagy főtt sonka. A legfőbb névnek a bort választottam. Ezért lett a könyv címe a bor filozófiája, s ezért írtam fel jeligéül azt, hogy: végül is ketten maradnak, Isten és a bor."

[link]

2012. márc. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:

Kedves 26, 23 vagyok.

Kerlek nezz ra a Gorogdinnye wikipediara.

Igen, a dinnyenek a gyokeret eszem (te is), meghozza a fogyokeret, ami a fold felett helyezkedik el.

Tovabba a tokfelek csaladjaba tartozik.

Zoldseg.


Csodalom, hogy a sok okos valaszok kozott hogyhogy nem volt olyan, hogy a paradicsom nem lehet zoldseg, mert az nem zold.

2012. márc. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:

Magyarországon az a gyümölcs, ami fán, bokron terem és édes lehetőleg + a földieper, dinnye, kivi.


Na ez sem igaz.A citrom,egres, savanyú mégis gyümölcs.

2012. márc. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!