Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miben van a legtöbb kalcium?

Miben van a legtöbb kalcium?

Figyelt kérdés
Engem az érdekelne, hogy melyik az a növényi eredetű élelmiszer ami a legtöbb kalciumot tartalmazza itt Magyarországon?

2012. júl. 22. 10:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Spenót, sóska, petrezselyem zöld, banán,

dió, mandula, mogyoró, gesztenye.


Ami nem növényi ugyan, de nem is hús, azok a sajtok.

A sajtokban nagyságrendekkel több a kalcium, mint akármilyen növényben.

2012. júl. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még annyi, hogy ha valami miatt extra mennyiségű kalcium kell a szervezetednek, akkor kerüld a magas foszfor tartalmú ételeket (és italokat, pl kóla) mert gátolja a kalcium beépülését.
2012. júl. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Ja és még annyi, hogy sajtot se ehet, ha tej/laktózérzékeny.

Kb. ezek azok, amiket felsorolt, googleben is rá lehet keresni. :) Vagy vegyél tablettát

2012. júl. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

mákban van a leges legtöbb ezt még régebben tanultam:)

de nézd, találtam egy cikket neked!

[link]

2012. júl. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Tényleg, a magvak: mák, dió, szezám, mogyoró kifejezetten kalcium bombák és nagyobb mennyiségben tartalmazzák mint a bolti tej. Meg aztán, az igazi tejben és a sajtban is sok a kalcium. Szerencsére nem vagyok laktózérzékeny. Étrend-kiegészítőket nem szívesen fogyasztanék, mert azok többet ártanak a szervezetben mint amennyit használnak. Szép napot mindenkinek!:-)
2012. júl. 22. 13:44
 6/10 anonim ***** válasza:
nem tudom honnan veszed, hogy az étrend/táplálékkiegészítők ártalmasak lennének! nézz már utána, mielőtt butaságokat írnál!
2012. júl. 24. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Természetesen nem mindegyik, vannak nagyon hatékony készítmények, de sajnos a legtöbb táplálékkiegészítő igenis ártalmas, mert szintetikus összetevőket tartalmaz, túl lehet adagolni ezáltal felhalmozódik a szervezetben, ráadásul csak elenyésző mennyiségben tartalmaznak kalciumot és a felszívódásáról már ne is beszéljünk... ezek az olcsóbbak. Vannak drágábbak is mint például a coral kalcium, ami rengeteg kalciumot tartalmaz és a felszívódása is tökéletes. Ezért kérdeztem, hogy milyen élelmiszerekben van a legtöbb kalcium, hogy azokat egyem és ne keljen megvennem a drágább táplálékkiegészítőket.
2012. júl. 24. 11:18
 8/10 anonim ***** válasza:

az nem lényeg, hogy szintetikusan van-e előállítva, vagy természetes, mivel megvan a képlete, ha ezt sikerül előállítani, akkor ugyanazt az anyagot kapjuk.


ezt pl. a c-vitaminra értem, mert az aszkorbinsav az aszkorbinsav, megvan a képlete C6H8O6.


a lényeg a felszívódásban van. a kalcium esetében a glükonát forma hasznosul a legnagyobb mértékben, de sok termékben az oxid forma van jelen, ami nem annyira hatásos.


felhalmozódni csak a zsírban oldódó vitaminok tudnak, de ami hipervitaminózis csak extrém magas dózisok hosszú távú szedésével következhet be.


a legjobb ár/érték arányú Ca kiegészítő szerintem [link]


növényekből is juthatsz kalciumhoz, sokat tartalmaznak a hüvelyesek, a spenót, brokkoli és a káposzta. ezekkel az a probléma, hogy olyan vegyületekkel vannak együtt, amelyek csökkentik a kalciumfelvételt, tehát nem hasznosulnak jól.

2012. júl. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a linket, az előbb néztem meg és hát nem túl szimpi az a kalcium/magnézium ásványi anyag csomag, nem találni a konkrét összetevőit, és a magnéziumnál ott van a felszívódási anyag ami nem túl jó. Az a lényeg egy készítménynél, hogy megfelelő mennyiségben és kötésben tartalmazza azt a fajta ásványi anyagot amire a szervezetnek szüksége van. Állítólag a kelát kötésben szívódnak fel a leghatékonyabban az ásványi anyagok és vitaminok, csak ezeknek drága és körülményes az előállítása. Maradok a magvaknál:)
2012. júl. 24. 12:37
 10/10 anonim ***** válasza:

pedig ebben a termékben kelát formában van a kalcium...

akkor egyél magvakat!

2012. júl. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!