Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Nálatok nem volt hasonló...

Nálatok nem volt hasonló sosem a hússal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Csak néhány éve főzögetek, de már a kezdetektől fogva feltűnt, hogy valamiféle undor fog el a nyers hús szagától. Simán megfogom, feldarabolom, klopfolom vagy bármi, csupán nem szippantok nagyokat közben a levegőbe.

Ámde ha párolni kell a húst, attól egyenesen rosszul leszek és ez már nagyon kellemetlen. Megcsinálom, de a rosszullét kerülget és mire asztalra kerül a kész étel, már nincs is gyomrom megenni, leül a család enni, én meg nézem úgy felfordul a gyomrom.

Ha egymagamnak főzök, akkor nem is csinálok ilyen kajákat, mindig a páromat kérem meg, hogy jöjjön és csinálja meg a húst. Ha már fűszer, vagy bármi kerül bele, más illata lesz, onnantól átveszem és csinálom tovább. Nyilván nem mindig kivitelezhető, hogy valakit ugrasztani tudjak, de én iszonyatosan szégyellem magamat ettől... Soha, mégcsak nem is hallottam ilyenről, finnyásnak érzem magam, pedig annyira szeretnék megoldást találni rá! Úgyérzem már most csődöt mondtam a konyhában, pedig éppen csak elkezdtem. :( Mi lesz ha gyerekünk lesz?

Segítsetek! Nálatok volt bármi hasonló a kezdetekkor? Mit csináljak? Főzzek orrcsipesszel?



2012. szept. 30. 18:37
 1/9 anonim válasza:
Tömd be az orrod vattával. Úgy meg se fulladsz meg érezni se fogod a hús szagát. Csak vigyázz, hogy ne szippants be egy vattadarabot! Egyébként ne érezd magad rosszul emiatt nem a te hibád, hogy nem bírod a hús szagát.
2012. szept. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én még nem sokszor főztem, pláne húsos ételt. Viszont amikor először csináltam húst (csirkemellet grilleztem), valami nagyon furcsa érzés fogott el. A nyers hús állaga, szaga miatt valami nagyon rossz érzés fogott el. Befűszereztem, pici olajjal meglocsoltam, és hagytam pácolódni.

Végül amire meggrilleztem a csirkemellett és megkóstoltuk el is felejtettem ezt a kellemetlenséget. A finom, omlós, kellemesen fűszeres csirkemell íze és a tudat, hogy én csináltam feledtette velem azt az apró kis kellemetlenséget az elején.


Azóta valahogy sosem volt ilyen problémám, bár tény, hogy

ritkán tevékenykedem a konyhában.


A vatta tényleg jó ötlet, más ötletem nekem sincs. Ha eddig nem tudtál megbarátkozni a gondolattal, talán tényleg jobb lesz, ha vattát teszel az orrodba vagy beszerzel egy orrcsipeszt.

17/L

2012. szept. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kölnizd be az orrod alját!

A hústól nem szoktam undorodni, inkább a fővő zöldbab szagát utálom.

Az biztos, hogy a terhesség fura dolgokra képes. Mikor gyermeket vártam, simogattam a macskát, az meg lehányt. Kimostam a ruhát, de még mindig éreztem rajta valami szagot. A friss ruhát befújtam dezodorral, akkor meg már attól undorodtam.:)

2012. szept. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én a csirkehústól undorodom, nem bírom lenyelni se újabban.
2012. szept. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 intrepid ***** válasza:
Csak ötletelni tudok, ne vedd 100%-nak, de próbálj meg csirke mellehúsát egy kicsi darabot a szádba venni. Ha el tudod rágni, és undor nélkül lenyelni, akkor valószínű, hogy elmúlik az undorod, (phobiád). Kipróbálhatod azt is, hogy megfűszerezve eszed meg. Ha ezek után se tudsz megbarátkozni a hús illatával, akkor gondolj a tatárbifsztekre, készítsél magatoknak, receptet talász itt a NET-en is, és ha azok után se tudod megszeretni, akkor kérdezzél nálam okosabb embert. (Ha találsz)
2012. szept. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem kell emiatt szégyellned magad, mások is vannak így. Az egyik ismerősöm emiatt lett vegetáriánus, miután már külön élt a szüleitől. Nem bírta elviselni a nyers hús szagát, ezért nem főzött azt, egy idő után már nem is kívánta a húst. 20 éve vega.

Én sem bírtam a nyers hús szagát, de én meg valahogy idővel megszoktam. Már fel sem tűnik. Esetleg kipróbálhatod, hogy azokat a fűszereket amiket használnál a hús fűszerezéséhez, előre összekevered egy kis tálban, és odarakod az asztalra. Ha van köztük friss (pl. bazsalikom, kaukkfű, ami akár kis cserépben is megél) még jobb. Ha használsz hagymát, azt is előre feldarabolhatod. Akkor nem érzed annyira intenzíven a hús illatát, amikor elkezded darabolni.

2012. szept. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat! Egyébként én is megfigyeltem, hogy amióta főzök lényegesen kevesebb húst eszek, csak egy pár kockát, vagy egy kisebb szeletet az íze kedvéért és kész. Sosem voltam mondjuk kifejezetten húsos, de vega sem leszek szerintem. :)

Olyanok eddig eszembe sem jutottak, amiket írtatok, a levegő visszatartás, avagy a szájon át lélegzéssel próbálkoztam csak. :) Remélem egyszer hozzászokok, nem tudom honnan jött ez, bár ha jobban belegondolok, a frissen vágott, mosott darabolt csirke szagát sem szerettem már gyerekként sem, disznóölésen is rosszul lét kerülgetett a szagoktól. Azért remélem idővel hozzászokok, vagy valamelyik módszer beválik!

2012. szept. 30. 21:33
 8/9 anonim ***** válasza:

én a hurkával vagyok így :D Ha sül és nekem éreznem kell az "illatát" tutira rosszul leszek :(

Megcsinálom, berakom a sütőbe de menekülök is ki egyből :D

2012. okt. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Amíg nem lettem terhes addig nem voltak gondjaim se a nyers se a már elkészített hússal. Terhesség alatt, a nyers hús szagától folyamatosan rosszul voltam, de a kész ételt megtudtam enni, egyedül a májjal voltak gondjaim. Már 3 év telt el azóta, hogy megszületett a gyermekem, de a húsokhoz való viszonyom egyre rosszabb. Ma már a nyers hús nem okoz nagy problémát, de kevés húst eszünk. Terhesség előtt nagyon szerettem szinte miden féle húst, most azonban egyáltalán nem kívánom, azt hiszem ez a folyamat visszafordíthatatlanná vált. Ne hibáztasd magam e miatt, mindenkinek vannak olyan dolgai amit valamiért nem tud elviselni. Ha húsos kajára vágytok majd a párod segít, én ezt látom megoldásnak.
2012. okt. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!