Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A kész kovászos uborka meddig...

A kész kovászos uborka meddig áll el a hűtőben, mennyi idő alatt romlik meg?

Figyelt kérdés
Köszönöm.

2013. júl. 7. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Két hetet tuti kibír a hűtőben. Tovább nem teszteltük sajnos,mert elfogyott. :D
2013. júl. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Két hét? Az jó. Féltem, hogy túl nagy az üveg, sok lesz az uborka kettőnknek, tönkre megy, mielőtt elfogyna. De akkor megnyugodtam:) köszi.
2013. júl. 7. 10:07
 3/6 anonim válasza:
Szerintem is 2 hét de ha van felesleged télre is el tudod rakni én azt szoktam. Felét mindig lemosom,bele steril kifőzőtt üvegbe, a levét felforralom pici szalicillel,lehűtőm ráöntöm az ubira lezárom és kész. Szépen letisztul később. Mi egész télen ezt esszük,kicsit sósabb de ugyanolyan finom :)
2013. júl. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot, olvastam már máshol is, hogy el lehet rakni télire is. Tervezzük is, csak még most készül életünk első üveg kovászos uborkája, tehát először megvárjuk, hogy milyen lett, és az alapján döntünk, hogy akarunk-e télire is elrakni, vagy sem:)

Meg sajnos még üvegünk sincs, amibe rakhatnánk.

Ja! Ha már itt tartunk. Meddig lehet kapni kovászolni való uborkát, mikor van vége a szezonjának? Megmondanátok még ezt nekem?:)

2013. júl. 7. 11:04
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
Nekünk egy évben kinn maradt a telken egy üveggel, és tavaszra nem lett semmi baja, friss volt. Hűtőben hónapokig eláll.
2013. júl. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem még van az egyik kis üvegben egy adag amit 3 hete csináltam, azt ettük az ebédhez, teljesen jó még, finom és ropogós volt.
2013. júl. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!