Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Lactose (laktóz) érzékeny...

Lactose (laktóz) érzékeny vagyok! Még is milyen ételeket ehetek-nem ehetek?

Figyelt kérdés

Neten utána néztem de sok marhaságot kiadott...

Nem kaptam konkrét választ erre a kérdésre.

Válaszokat előre köszönöm :)



2013. júl. 11. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Laktoz magyarul tejcukor, nem tul meglepo modon a tejes etelekben van. Van un. laktaz csepp, amit, ha felir a doki, egesz olcson kitudsz valtani. Ebbol csepegtetsz a tejbe, varsz 24 orat, amialatt a laktaz (amibol neked keves van) feldolgozza a laktozt, es masnap mar ihatod, keszithetsz belole mindenfelet. Ertelemszeruen kerulnod kell a boltban kaphato tejet tartalmazo nem laktozmentes termekeket. Hozzatennem, alkalomadtan egy joughurttol, vagy egy pohar tejtol, nem lesz semmi bajod.
2013. júl. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A Lactase csepp k* drága és nincs rajta támogatás.

A rágótablettát lehet felíratni, de szerintem először gasztro doki kell hozzá, később már a házi orvos is elég.


Minden laktóz tartalmú kaját kerülnöd kell, avagy a bevitt laktázzal rásegíteni.


Felvágottak/húsok, kekszek, sütik, pékárú ezek mind tartalmazhatnak. El kell olvasni a csomagoláson az "összetevők" címszó alatt találsz-e laktózt, ha igen, akkor tartalmaz, ha nem, akkor nem. Elég egyszerű, csak hát macerás.

2013. júl. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm :)
2013. júl. 11. 18:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalat, hogy a laktóz tabletta nemigen segit. Nem lehet eltalálni, hogy mennyi kompenzálja a bevitt laktózt. Mikor kell bevenni - kaja előtt- után? stb. Legjobb ha elkerülöd a fogyasztását. Persze nem könnyü. Pl. én hétfőn szaladtam bele kajáldában a tejfölös tökfőzelékbe. Teljesen elfelejtettem az intoleranciámat, beállt az agyzár, és megettem egy tányérral. Mikor végeztem már a falba tudtam volna verni a fejemet, de késő volt. Vehettem én be laktóz tablettát, nem ért semmit! 3 nap volt, amit kiürült ugy ahogy, de még most sem az igazi! Nekem 2 éve van, stressz okozta. Azóta nagyon kivüveltem magam, ritkán szaladok bele. Legutóbb egy lángos okozta tél után. Ha bővebben érdekel, mit eszek, szivesen leirom.
2013. júl. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A tablettát a tejes termék fogyasztása ELŐTT kell bevenni!

Utána már veszett fejsze valóban... De azért ez annyira nem bonyolult. :)

A tabletta leírásában benne szerepel az adagolás. Ha bizonytalan vagy a mennyiséget illetően, akkor inkább kicsit több tablettát vegyél be, abból baj nincs.

Persze a napi bevihető mennyiség maximalizálva van, de azt gondolom, hogy aki laktózérzékeny, az ne akarjon egész nap tejterméket zabálni. Hát ez van.


Csak sok mindenre gondolni kell, pl. jégkrém, fagyi stb.

Erre egy idő után rááll az ember agya és már nem lesz olyan nehéz!

2013. júl. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm sokat segítettetek :)

amúgy ha gondolod leírhatod hogy mit eszel ez is segítene :)

Néha azért nehéz mert elfelejtem sajnos megnézni hogy van e benne ,de eddig nem volt gond :)

Még a gyógyszeremet is megnéztem és találtam is olyat amit most nem szedhetek.

2013. júl. 12. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!