Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktóz-intolerancia? Miket...

Laktóz-intolerancia? Miket ehetek?

Figyelt kérdés
A héten bebizonyosodott hogy laktóz intoleráns vagyok,egy fél szelet csokitól amiben van tej,egész nap a wc-re rohangálok. :( A kérdésem azokhoz szólna,akik ebben szenvedek,vagy ismerik ezt a betegséget.Mit fogyasztotok? Laktózmentes tejet,túró rudit,tejfölt,joghurtot találtam. Sajnos nagyon édesszájú vagyok,így nehezen mondtam le pl.a csokiról. Hol lehet ilyen termékeket beszerezni? Nehezen fogadtátok el az "új helyzetet"? Köszönöm szépen előre is a válaszokat!
2011. dec. 10. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Étcsokit javasolnám. Nincs benne tej, tehát nem lehet bajod tőle és amúgyis egészségesebb.

öööö.... a nővérem laktóz-intoleráns, neki anno volt valami gyógyszer, amit ha szedett, akkor kisebb mennyiségű tejterméktől nem lett semmi baja. Sajnos a nevére nem emlékszem, de a háziorvosod biztos meg tudja mondani.

Édességekre meg talán megoldás, ha nem készen veszed, hanem te készíted el otthon laktózmentes alapanyagokból. :)

2011. dec. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod. :) Zöld pacsi!
2011. dec. 10. 20:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak: az étcsokiban és van tej...és ha van egy rokonod az laktóz érzékeny akkor meg pontosan tisztában kellene lenned vele, hogy nem a teje, hanem a tejCUKORRA allergiás...

A kérdezőnek: Én is laktóz érzékeny vagyok már jó 10 éve. Mindent ehetsz, amiben nincs laktóz. Állítanak elő speciális laktózmentes termékeket, amiket fogyaszthatsz (úgy tudom, hogy pl az intersparban lehet kapni), de tej helyett pl ihatsz rizstejet is. Ehetsz túrót, joghurtot amiben van élőflóra, ami helyetted lebontja a laktózt, kemény sajtot. Amire az első kérdező gondolt az Lactase tabletta, ami egy rágótabletta és 2 dl tejet képes ehetővé varázsolni számodra. Ha még tanulsz és kapsz családit akkor igényelhetsz közgyógy ellátást, mert tartós beteg vagy( hozzáteszem ezt csak addig kapod, amíg jár a családi) és akkor pl szinte ingyen hozzájuhatsz a Lactase-hoz. Vigyázz arra, hogy nem csak a tejtermékek tartalmaznak laktózt, rengeteg más ételben is előfordul pl virsli, párizsi, különböző szalámik, konzervek. Szóval minden termék összetevőjét meg kell nézned, mielőtt megveszed és megeszed.

A másik kérdésedre válaszolva: Igen,nehezen fogadtam el, sőt egy időre abba is hagytam,mert nem tapasztaltam panaszokat. Hülyeség volt, mert brulátis hasmenés meg hasfájás lett az eredménye. Azóta betartom rendesen, de nekem még most se tudtam elfogadni,hiszen mindig mindenre figyelni kell:/ De inkább ez, mint komoly problémák :)

Remélem tudtam valamennyit segíteni! :)

21/L

2011. dec. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

bocs a pocsék helyesírásért és a csomó félre ütésért, de nagyon fel tud húzni, ha vki okoskodik, aki nincs tisztában a betegséggel teljes mértékben :/

előző voltam

2011. dec. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia. :)

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat. Éppen tegnap láttam egy olyan cikket,miszerint fogyatékosnak ítélik mind a glutén,mind a laktózérzékenyeket. Kicsit "szíven ütött".Velem is volt olyan hogy most aztán elegem van,nem is vagyok beteg.. Megettem egy jó kis tejes csokit,aztán szenvedtem 2 napig. Nagyon nehezen fogadom el az új helyzetet,de nincs mit tenni. Megkérdezhetem hogy Te is a súlyosabb eset vagy?

2011. dec. 13. 05:48
 6/6 anonim ***** válasza:

11.07 vagyok

Engem is sokszor szíven üt, ha vki fogyatékosnak néz, csak azért, mert allergiás vagyok rá. Megértelek, hogy nehéz elfogadnod, de meg kell értened, hogy magadat teszed tönkre,ha nem tartod be a diétát. És tényleg rengeteg termék készül a számunkra meg ott a gyógyszer is, ami segít megemészteni a laktózt. Igen, én is a súlyos esetek közé tartozom sajnos :( Szenvedek is vele rendesen néha :((

2011. dec. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!