Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért penészedik meg 1-2nap...

Miért penészedik meg 1-2nap alatt a gluténmentes kenyerem?

Figyelt kérdés

90%-ban magamnak sütöm a kenyeret, de nagyon idegesítő, ha véletlenül kint hagyom éjszakára akkor reggel dobhatom ki, mert megpenészedett...


Mitől penészedik meg ilyen gyorsan? A sima kenyér meg miért nem?


Előre is köszi a választ!:)


2013. júl. 17. 08:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Talán a nagy melegben bepállik! Tedd be a hűtőbe! Én a Norbi kenyérrel jártam ìgy, holott máskor még a szavatossági időn túl sem volt vele probléma!
2013. júl. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Őszintén szólva fogalmam sincs. Én miután kisül, felszeletelem, és 4 szeletenként csomagolva beteszem a fagyasztóba. Majd amikor enni szeretnék, kiszedek egy szeletet, beteszem a mikróba és olyan, minthogy ha frissen sült volna. :)
2013. júl. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

#1: Télen is ugyanígy, 1éjszaka alatt képes megpenészedni.


#2: Én is rögtön a fagyasztóba teszem, mert másképp nem bírja ki!:)


Kíváncsi lettem volna, hogy a liszt miatt vagy az összetevők miatt van ez.

2013. júl. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

#3

2. vagyok. Szerintem a liszt miatt, mert anyukám süt nem gluténmentes kenyeret is saját maguknak, és az nem penészedik meg egy éjszaka alatt.

2013. júl. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem. Nekünk a gluténszegény kenyerünk penészedett meg hamar, de akkor nagy volt a páratartalom a konyhában. Mivel a mienk krumplis volt, arra gyanakszom, a tojásos magkenyerem sem ennyire gyorsan romlandó... Miből van az, ami egyetlen éjszaka alatt megpenészedik?
2013. júl. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Mi ezt használjuk:

[link]

2013. júl. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Más benne a liszt, mivel te csinálod nincs benne adalékanyag, ezért penészedik meg. A tesóm is lisztérzékeny, anyukám süti neki a kenyeret, zsömlét és nekünk is megpenészedett szinte mindig. Tedd be fagyasztóba, ha enni akarsz kiveszed, fél percre be a mikróba és olyan mintha friss lenne :)
2013. júl. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én is Schär mix b kenyérlisztet használok. Abban nem kell csak liszt, élesztő, víz, só.

Sparban találtam olyan fél kilós kenyeret(free from 1000Ft) ami csomagoláson belül is be van csomagolva szeletenként. Ha megyek valahová ezt viszem magammal!:)

2013. júl. 22. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!