Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ti hogyan fogyasztjátok a...

Ti hogyan fogyasztjátok a kölest? Lehet enni nyersen is?

Figyelt kérdés
Nem barna kölesről van szó, hanem arról a "simáról" :D
2013. aug. 1. 22:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Én főzni szoktam, nyersen még nem hallottam róla.

Párolva sósan szoktam enni husikhoz, halhoz, főtt tojáshoz, reszelt sajttal, párolt répával, zöldbabbal stb


Édesen ugyanígy megfőzöm, csak teszek bele vaniliás cukrot vagy kókuszreszeléket és cukrot vagy egy kis cukrot és teszek rá lekvárt

2013. aug. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elkészítheted, mint a párolt rizst, (apróra vágott hagymát + apróra vágott petrezselymet dinsztelsz, és az előre megfőzött kölest beleforgatod)

Lehet ugyanúgy födő alatt csak puffasztani, mint a rizst, másfélszeres vízzel felöntve, és beborítva.


Készíthetsz belőle hamis-fasírtot is. (Vízben megfőzöd puhára, de sűrűre. Amikor teljesen kihűlt, összegyúrod sóval, borssal, fokhagymával, 1-2 nyers tojással + zsemlemorzsával. A gombócokat sütés előtt még forgasd meg zsemlemorzsában, és kicsit lapítsd meg, egyszerre süljön át minden része) Krumpli-főzelékhez, kelkáposzta, vagy éppen tökfőzelékhez olcsó, finom, kiadós. Hó végén pedig különösen hasznos és laktató! :)))

2013. aug. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nyersen nem lehet enni, én pl. zöldséglevesekbe szoktam belefőzni, de csináltam már belőle köleskochot is, ugyanúgy készítettem el, mint a rizskochot. Salátákba is lehet tenni.
2013. aug. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!