Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ezek valóban egészségesek...

Ezek valóban egészségesek reggelire?

Figyelt kérdés
Sosem értettem, hogy a magas cukortartalmú ételekre miért mondják hogy egészségesek reggelire. Pl a mogyoróvajas (Nutella stb) kenyér, csokis-kakaós müzlik, müzliszeletek. Szerintem ennyi erövel a csokit is egészségesnek mondhatnák reggelire. Miért mondják ezekre hogy jók reggelire?
2013. aug. 17. 08:47
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
A müzli és a joghurt sem egészséges még is az él a köztudatban, hogy ezek nagyon egészséges ételek. A műzli pl. így lett egészséges étel--> a köztudatban elterjedt ez a baromság, és a reklámok még egy lapáttal rápakoltak.
2013. aug. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem a natur müzli egészséges, de a Nesquick stb annyira már nem.
2013. aug. 17. 08:56
 3/9 anonim ***** válasza:
2013. aug. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Azért mondják egészségesnek, mert akkor indul a nap, és kell hirtelen felszabaduló enegriaforrás is, (cukrok) meg lassabban felszívódók is.

Nem véletlen a régi mondás, reggelizz úgy mint egy király, ebédelj úgy mint egy polgár, vacsorázz úgy, mint egy koldus.



Ez viszont csak az elméleti rész, és minden egyébben neked van igazad.

Ugyanis amennyi energiát ezek az agyoncukrozott müzlik képviselnek, az arra jó, hogy pl egy vájár utána lemegy a bányába 8 órára szenet bányászni csákánnyal.

Vagy -15 fokban fát vágni kanadába.


Ha viszont ez nem teljesül, akkor az lesz, amit te is látsz , hogy a müzli zabáló nagyonegészséges nyugati társadalomban népbetegség a túlsúly.



Az igazság az, hogy azért csinálják ezeket ennyire csokisra, mézesre, édesre, mert úgy (a legtöbb embernek) jóval finomabb, tehát többet el lehet adni belőlük.

És azért mondják hogy egészséges, hogy meg legyen a lelki békéjük, és bűntudat nélkül zabálhassák magukat disznóra, hiszen müzli, tehát egészséges.


A rossmanban, meg dmben szokott lenni natúr müzli, csak gabona pelyhek, nagyon kicsi aszalt gyümölccsel, és nyomokban olajos magvakkal. Szerintem egy átlagos életmódba az az, ami belefér.

2013. aug. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hmm.. a Nutella is úgy reklámozta magát hogy egészséges reggelire, kenyérrel, ahogy az üvegén van. Egy anyuka bebizonyította hogy nem az, és beperelte őket. Megnyerte a pert. Lehet hogy ez csak egy urban legend, de van benne valami..
2013. aug. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%

Normális müzliben a gabonapelyhek miatt elég magas a rosttartalom és a szénhidrátok jelentős része lassan lebomló. Nyilván mértékkel kell enni. Én 30 g-ot eszem belőle, ami kevésnek tűnhet, de simán jól lehet lakni ennyivel (bőséges folyadék mellett, hogy a rostok megduzzadhassanak).


Nyilván ha valaki mértéktelenül fogyasztja vagy a túlságosan cukros fajtát választja, úgy már nem egészséges. Glutén is van benne, így azok a táplálkozási irányzatok, amik szerint a glutén ártalmas, egészségtelennek fogják ezt is mondani.

2013. aug. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
15%
Mert igaz. Nem kellene a reklámoknak hinni, amik minden ételt egészségtelennek mondanak.
2013. aug. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%

Semmi sem "egészséges",mert mindenre lehet találni 1-1 elméletet,hogy az miért rossz.

A tejre is van aki azt mondja,van aki meg,hogy felnőtt korban sosem bontja le a beled és mindkettőre lehet honi példákat,kutatásokat.

2013. aug. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Üzlet, reklám.


Nekem a zöldséges rántotta jó reggelire, persze plusz zsiradékkal, az remek energia s nem is lesz tőle enervált és éhes az ember, mint sokan a szénhidrátdús dolgoktól... Persze nem vagyunk egyformák, mások az igényeink, de cukros kenyeret enni s azt még egészségesnek mondani... hajajjj.

2013. aug. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!