Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért csomagolnak újabban...

Miért csomagolnak újabban minden húsfélét 70 és 80 grammonként?

Figyelt kérdés
És persze ugyanannyit elkérnek érte...

2013. szept. 5. 15:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Csalnak mindennel a mocskok.Burkolt áremelés egyébként.
2013. szept. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Így nem tűnik áremelésnek, van aki észre sem veszi, hogy kevesebb van benne, régen a tészták is 25 dekás csomagolásban voltak, ma 20 deka, a pzs 90 db, a cigi 20 helyett 19 szál lett, stb.
2013. szept. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Szemre észre sem veszed, hogy multiéknál a tálcás husi 80-85 deka és nem kiló, ezért nagyon boldog vagy, milyen olcsón vetted.

Ugyanez van szinte minden más esetben is.

Az igaz, hogy ráírják a csomagolásra a valós mennyiséget, de általában elfelejtjük megnézni.

2013. szept. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert így ugyanannyi marad az ára.

Pl 0,9kg-os cukor,90es pzs stb.

2013. szept. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

Számolj:

Csirke 700 Ft/kg, ha a tálcán 80 deka van, akkor annak az ára = 560.- Ft arányaiban. De ránézésre nem mondod meg, hogy az csak 80 dkg, és nem egy 1 kg. Ezért a vásárlók viszik mint a cukrot, mert milyen olcsón kaptam!! Pedig egy fillérrel sem kapta olcsóbban, csak a "szeme" csapta be!

2013. szept. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Nem értem, mi a gond, minden értelmes ember megnézi, hogy milyen súlyú termeket vesz, nemcsak úgy szemre "egy tálcát"
2013. szept. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mindig úgy vásárolok, hogy először megnézem hány gramm van a tálcán, után a kiló árat megnézem, azután döntök, hogy megveszem-e az adott terméket, vagy inkább megyek a húspulthoz és körbenézek, ha valami olcsóbb hús kell!


29N

2013. szept. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ezt persze én is ugyanígy csinálom, de amikor nem én veszem meg és csak itthon látom, na az már felháborító.
2013. szept. 6. 14:24
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Utolsó válaszoló vagyok, olyankor amikor nem én megyek, felhívom a figyelmét a Páromnak, más nekem nem vásárol be, hogy ne csak a kg árat nézze, hanem azt is, hogy mennyi van a csomagba vagy a tálcán. Egyszer járt ő úgy, hogy megvette az olcsónak hit húst, aztán kaparta a falat, mert nem kérdezett meg :)

2013. szept. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én nem találkoztam még ilyennel. Szoktam húst venni a Tescoban, darálthús pl. rendszeresen ott veszek, a sertés-marha vegyest. Mindig 1 kg-os kiszerelésben van, még egyszer sem láttam, hogy kisebb lenne, az ára se ment fel. Mindig megnézem a súlyt és a kilóárat minden terméknél. Nem egy tálca húsért megyek a boltba, hanem egy kilóért.
2013. szept. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!