Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hol lehet olyan csirkét kapni...

Hol lehet olyan csirkét kapni Budapesten, amely megbízhatóan "szabadtartásos" vagy bio?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék olyan húst enni, ami ketreces tartásból származik. Igazából csak csirkehúst eszem, azt is ritkán. Tudtok ajánlani olyan helyeket ahol kaphatok ilyen húst? Azért vagyok bizalmatlan, mert sokszor hallottam már ,hogy például a piacon a nénikék a tojással trükköznek..lemossák a kódot és úgy árulják,mintha ők "termelték" volna otthon, kertben. :(
2013. okt. 6. 15:57
 1/3 anonim ***** válasza:

A tojást nem kertben termelik... és a kódot sem lehet lemosni. amúgy mindenhol drága, így a "nénikéknek" sem lenne értelme fáradozniuk csalással.

próbálkozz a multiknál is kapható "tanyasi" csirkével, de, ha bizalmatlan vagy, akkor semmi értelme.

menj el egy tanyára, alaposan nézz körül, válaszd ki a kapirgáló tikok valamelyikét, és vágasd el torkát, pucoltasd meg a gazdájával.

2013. okt. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem konyhakertre gondoltam..mamám is az udvarban tartja őket és sokszor ülnek nénik a piacon pár darab tojással. Sajnos olyanoktól hallottam ezt a lemosós dolgot, akik piacoznak és csinálják ezt :/
2013. okt. 6. 18:56
 3/3 A kérdező kommentje:
Mondjuk az utolsó mondatod miatt végképp elment a kedvem a hús fogyasztástól. Lehet tényleg más alternatívát keresek és nem eszek többet húst. Köszönöm a válaszodat!
2013. okt. 6. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!