Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Meddig áll el a piros retek?...

Meddig áll el a piros retek? És hogy áll el jobban, ha leveszem a zöldjét vagy ha nem?

Figyelt kérdés
Szereztem olcsón retket és hétvégén szeretnék adni nővéreméknek, eláll addig, friss marad? Fonnyadtat már nem szeretnék adni.
2014. márc. 25. 09:52
 1/5 anonim ***** válasza:
nekem ,úgy szokott 2-3 napig friss ropgos maradni ,hogy egy edénybe hídeg vízet teszek ,és a reteket bele teszem . de csak úgy ,hogy a zöldje ne érjen a vízbe. tedd a hütőbe ,és mindennap cseréld le a vízet.
2014. márc. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én pont forditva tudom. retek friss marad, illetve visszanyeri frissességét, ha megfordítva, leveleivel hideg vízbe tesszük.
2014. márc. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
mindkét modszer jó amit elöttem írtak. Ha van levele akkor levelet teszem vízbe ,és ha csak a retek van meg akkor reteket. a vízet cserélni kell.
2014. márc. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A víztől a retek megrepedhet, mert felszívja. (ha túlöntözik, vagy sok eső esett akkor is.

Hűtőben tartani a legjobb módszer, lecsavarni a leveleket, de maradjon 2-3 centi zöld szár. papírba, majd nejlonba csomagolni és úgy tárolni.Igaz nem olyan szép, mint egy zölddel összekötött csomó, de legalább biztosan ropogós marad.

(volt termelő )

2014. márc. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én mindig levágom a zöldjét, és a retkeket egy uzsonnazacsiban a hűtőbe teszek, így 1-2 hétig is eláll és friss ropogós mard, tegnap is ettünk a múlt héten vettből és friss volt.
2014. márc. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!