Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hogyan teszik zsírossá az...

Hogyan teszik zsírossá az UHT-s tejet?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, az UHT-vel porlasztják, és visszavizezik. Ezért áll el évekig. A hagyományos tejnek van zsíros íze, de az pár hétig jó csak, és összeáll.

2014. máj. 6. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Marhaság! A tejet rövid ideig 135°-ra hevítik, semmi porlasztás meg "visszavizezés". Ezt csak a bulváron kupálódott gyengéngondolkodók terjesztik.
2014. máj. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul tudod, nagyon rosszul. Az ultrapasztörizálás csupán túlhevítést jelent nyomás alatt. Ez arra való, hogy csírátlanítsák a tejet. Azért áll el sokáig, mert nincsenek benne baktériumok, mint a friss tejben, és légmentesen van lezárva. Ennyi a titka. Sem porítás, sem tartósítószer nem kell hozzá. Ez csak megdrágítaná a folyamatot, és felesleges munkafázisokat jelentene.

Azt értsd meg, hogy a tej és bármi más is azért romlik meg, mert baktériumok vannak benne, és azok elszaporodnak. Ha kiölöd a baktériumokat és légmentes környezetet biztosítasz, akkor tartós marad a termék. Tehát amikor nosztalgiázol, hogy bezzeg a a valódi tej milyen, akkor a baktériumokat és a megromlást hiányolod.

Sajnos nagyon mélyen beleivódott a te gondolataidba is a tejporos hülyeség, meg hogy tartósítva van, meg nem igazi, stb. Valószínűleg én sem foglak meggyőzni, mert a tények nem érdeklik az embereket.

2014. máj. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
61%

Pedig mindketten kitűnő választ adtatok, csak megerősíteni tudom.

Hogy a kérdező mit tud... hát arról nincs is véleményem, akkora butaság.

2014. máj. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A "hagyományos" tej nem áll el pár hétig, max pár napig :). Szerintem egyébként ezeknek a tejeknek más ízük van, az UHT-nek is meg a 21 naposnak is, szerencsére a Sparban a saját márkás még pont sima, más helyeken általában csak a Cserpes ilyen, ami kétszer annyiba kerül, vagy ha van kimért akkor az, de azzal meg nem szeretek bíbelődni.


Az igaz hogy homogenizálják a legtöbb fajta tejet, ez valami olyasmi hogy összetörik benne a zsírt, ezért van az hogy régen a tej tetejére feljött a tejszín, most meg ha zsírosat veszel se jön fel, homogén marad. Pont a Cserpesnél lehet megfigyelni még ezt, azt nem homogenizálják, meg gondolom a kimértet(nyers tej) se.


Egyébként a tejpor megőrzi a zsírtartalmat (de gondolj csak a kakaóra, az is), bizonyos fajta joghurtok zsírtartalmát tejporral szokták növelni.

2014. máj. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!