Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Pattogatott kukorica zacskójáb...

Pattogatott kukorica zacskójában maradt sós olaj szerűség káros ha lenyalogatom?

Figyelt kérdés
2014. júl. 22. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem nyalogatnék papírzacskóra félig ráégett sós olajat, de te tudod.
2014. júl. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
pedig olyan finom :(
2014. júl. 22. 21:53
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én régebben a maradék kukoricával "kimártogattam" a zacsit.

Meg is dagadt tőle a fejem másnapra mindig.

Elég egészségtelen. :/

2014. júl. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudományos forrás, de érdekes:


A 3 fő érv a mikrós popcorn ellen


A vaj-aroma rendkívül káros! A betegségeket főleg ez az összetevő okozza. A diacetil (da) egy vegyi anyag, amely a mikrózható pattogatott kukoricában jellegzetes vajízt és aromát ad a popcorn-nak. Egy 2012-es toxikológiai kutatás azt mutatja, hogy ez a megszilárduló diacetil lehet az egyik oka az Alzheimer-kórnak.


A pattogatott kukorica tasakjának belseje egy olyan anyagot tartalmaz (PFOA, azaz perfluorooctanoic sav), amely megakadályozza, hogy a kész szemek odatapadjanak a zacskóhoz. Ez az anyag károsíthatja a májat és rombolja az immunrendszert. Veseproblémákat okoz, komoly légúti és asztmatikus tünetek kiváltója. A legnagyobb dózissal a popcorn-tasak felnyitásakor találkozol, de mindvégig jelen van.


A hidrogénezett olajok különböző gyulladásokat okozhatnak.



Én személy szerint azért nem nyalogatnám ki, mert szerintem szörnyű. Iszonyatosan sós olajat nyalogatni? Brrrr.

2014. júl. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
mi régen csináltunk főtt krumplit és azt mártogattuk meleg sós olajba és ettünk hozzá kenyeret meg felvágottat az nagyon finom volt, én inkább azt ajánlanám
2014. júl. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!