Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen édességet egyek?

Milyen édességet egyek?

Figyelt kérdés

Szeretnék normális, jó minőségű, egészséges ételeket enni. Szeretem az édességet, de a fenti kritériumok miatt az átlag bolti édességek kiesnek.


Milyen édességet egyek, ha alacsony cukortaralmat akarok, kevés adalékanyaggal? És megkaphatóak átlag boltokban? A főzés sütés kiesik, azt nem akarom.


2014. szept. 12. 22:13
 1/6 anonim válasza:
Nekem is az adalékanyag mentes táplálkozás a cél. Én nasim: tej+kakaó+banán turmixolva.
2014. szept. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Natúr joghurt+ méz

-||- + eper, málna

2014. szept. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
jó minőségű étcsoki
2014. szept. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én zabkását szoktam enni mézzel, vagy házi joghurtot lekvárral
2014. szept. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mit nevezel alacsony cukortalomnak, illetve mennyire szűken értelmezed a cukrot? Belefér-e a gyümölcs, hisz abban is sok a cukor (bár ez gyümölcsfüggő)? Gondolom, igen, különben leírtad volna, hogy szénhidrátot minimalizálsz (s még akkor is ehetsz gyümölcsöt, csak óvatosan).


Nos, rengeteg édességet könnyen el lehet készíteni otthon, sütés és főzés nélkül.

A szénhidrátdús kedvenceim:

Kakaó+érett banán szétnyomkodva, összekeverve. Akinek ez nem elég édes, az mézezheti. Elég jó banános csokipuding :)

Nyersbonbon: valami olajos mag (kedvencem a dió)+mazsola+opcionálisan kakaópor. Ezeket darálva kell összekeverni. A mazsoláért nem lelkesedett a kávédarálóm, de azért elintézte, nem tudom, ezért vagy éltes kora miatt ment tönkre hónapokkal később. Mákdarálóval is lehet mazsolát darálni, csak ott sokat kell mosogatni egy kis adag mazsolapép miatt. Persze datolyával is lehet készíteni.

Egyszerűsített házi csoki (amit sokak nem neveznek csokinak, mert nincs benne kakaóvaj. nem baj, nekem jó): kakaó, kókuszzsír, méz, szerintem kis őrölt kesu és pici kávé is kell bele, bár amióta a kesu nekem túl szénhidrátos, a mézzel együtt kihagyom, s eritritet használok. Sokkal gyengébb így, nem is oly krémes, de azért a semminél jobb s egész megszokható, amúgyis szinte csak díszítésnek használom valami szénhidrátszegény édességen.

Kókuszzsír helyett vajjal is működhet, de még nem próbáltam.

A tojássárgája is jó kakaóval kikeverve, én mondjuk még törökmogyorólisztet is teszek bele, attól nekem kekszesebb lesz, de az szerintem is speckó alapanyag (gondolom, simán mogyoróval/dióval se lehet rossz).


Alacsony szénhidráttartalom esetén ott vannak a ketogén édességek. Sokhoz szinte csak kókuszzsír, kókuszreszelék, tojás, citrom, kakaó kell, persze nem egyszerre.

Én a diós vajat is szeretem (1:1 arányban darált dió és vaj), gyümölccsel. Édeskés vajjal nekem nem kell bele cukor, akkor sem, ha málnát használok. Mondjuk ez elég zsíros, ahogy a ketogén édességek általában, valaminek azért maradnia kell :) Rengeteg zsíros és inkább többé, mint kevésbé szénhidrátszegény édességet ismerek.


De ha nagyon nem akarsz zsírosat, de nem mozdulunk el a fehérjeporok és sovány tejtermékek irányába (az nem az én műfajom, de ott vannak a fehérjedús, zsír- és szénhidrátszegény édességek), akkor ihatsz gyümölcsturmixot (csak gyümölcs és pici víz, hogy vigye a turmix), egy kis dió azt se rontja el (szeretem a diót, igen. a kókuszt is), de a gyümölcstől eleve finom. Pl. sok alma, kevés banán, kis narancs vagy körte... Az kellemes :) Legközelebb szegfűszeget is teszek bele, amitől nekem almaleveses lesz, de az nem baj.

Sokszor egy pici édesség is megteszi, s egy pici édességbe nem fér olyan rengeteg szénhidrát...

2014. szept. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Aldi-ban van Moser Roth csokoládé.

Nem olcsó, de finom.

Ha alacsony cukortartalmat akarsz, akkor keveset eszel belőle. Ez az: [link]

2014. szept. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!