Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szülinapom van, egyek így...

Szülinapom van, egyek így édességet?

Figyelt kérdés
Január óta diétázom (ez volt az újévi fogadalmam :)) több évnyi sikeretlen próbálkozás után. Szépen fokozatosan tértem át az új életmódja, eddig 13 kiló ment le. Egyáltalán nem eszek édességet, sőt, nem is kívánom már. Ma van a szülinapom, egyedül ünneplem egy családtagommal, aki persze vesz tortát, de félek enni, mivel jártam már úgy az előző években, hogy egy ideig mellőztem az édességet, aztán volt egy különleges alkalom, ettem, és visszajött a régi étvágyam, nem bírtam magam megfékezni. Viszont a rokonomat sem szeretném megbántani, ha már ketten vagyunk ne ő egye meg egyedül a tortát :) Tudja nagyon jól mi a helyzet, de úgy van vele hogy ááá nem halok bele egy kis sütibe. Nem tudom mit csináljak, nagyon elbizonytalanodtam egyik fogyókúrám sem tartott ki még ilyen sokáig, és nagyon büszke vagyok az eddig elért sikerekre, nem szeretnék ezzel felborítani mindent (szinte az előző sikeretlen 100 diétából kb. 80-at ez tett tönkre). Ti mit tennétek?
2014. ápr. 16. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Magamból kiindulva én megkérném a rokont, hogy ne vegyen semmit, max. egy magas kakaótartalmú étcsokit, és ha kapnák is valakitől tortát, nem ennék belőle.

De nálam komoly életmódváltásról van szó, nem fogyókúráról (nem voltam soha kövér), és az elhatározásomon a különféle alkalmak sem változtatnak. Az üres kalóriák ugyanúgy károsak, attól még, hogy szülinapod van.


Egyébként meg ha te utólag nem érzed magad nagyon rosszul, nyilván belefér 1 szelet, csak félő, hogy lesz abból fél torta is, nem?

2014. ápr. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*kapnék
2014. ápr. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha kívánod és mértéket tudsz tartani, akkor egyél.

De csak azért, mert a rokonodat nem akarod megbántani ne egyél sütit.

2014. ápr. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem most volt a 20. és egy szemet sem ettem diétáztam tovább pedig étterembe is mentünk és fagyitortát kaptam.
2014. ápr. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
25%

Gratula az eddigiekhez!


Én most paleósokból indulnék ki:

Attól hogy szülinapja van, még nem fog lisztes-cukros ételt enni, mert mérgező! (mindegy, nem eszik mert semmi oka sincs rá, hogy egye)

Aki ezt nem bírja felfogni, az meditáljon pár hónapot és keresse meg saját magában a hibát.


De nem kell hozzá valami hihetetlenül kiművelt és felemelkedett Szellem hogy felfogjam, ha valaki nem akar hagyományos édességet enni. Sőt ha tudom valakiről hogy napról-napra veszi a fáradságot és odafigyel rá hogy mit eszik, akkor viszek neki egy liszt-cukormentes tortát/szeletet ha kedveskedni szeretnék neki.


Ennyi, szerintem.

2014. ápr. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Eme témában hajlamos vagyok úgy gondolkodni, mint MinimorRis... Ha olyan az életmódváltás, hogy nem fér bele a torta, akkor nem fér bele a torta. Lehetnek kivételek, meg lehet szegni az új, saját magunk által kitalált étrendet is, ha vagy az, vagy az éhezés mondjuk egy nyaralás 3. napján, de csak mert a rokon tortát hoz, miközben TUDJA, mi a helyzet, de ő hozni akar és valahol önzően rá akarja venni a másikat a tortázásra. Aki szeret és megért, az ne tegye ezt, de ha teszi, ne csodálkozzon, ha nem veszek részt a szülinapi "kötelező", társadalmilag és rokonilag elvárt tortázásban. Ebben nincs önsanyargatás, életmódváltás, nem akarom enni és kész. Csinálok saját édességet, akár saját tortát, én személy szerint válogathatok is, hogy nyersvegán vagy paleo tortát hozok össze, teljesen normális étel lesz, mint a többi, amit eszem :D (Bár megenném én a rizslisztes répatortát is, ha csak azt akarnék, az se glutén, az se bolti, egy nap alatt semmi nem történik. Mármint nálam.)


Kérdező, azt írod, hogy sanszos, hogy visszaesel. Akkor ne tedd, főleg, ha nem is akarod, csak a rokon akarja. Az ő feléd vonatkozó kis elképzelése ne legyen fontosabb, mint a diétát, ami komoly kapcsolatban van az életminőségeddel...

2014. ápr. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A szenvedély betegség ilyen.!!!!! Mindig talál okot rá és meg magyarázza a bizonyítványt. Mert bármennyire sértő is fejbe vagytok gyengék. Vagy van akarat erő vagy nincs. Persze ezt se fogod megérteni amit írok vagy írnak. Ha magadtól nem jössz rá , teljesen felesleges itt várni a csodát.
2014. ápr. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!