Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Vásárlásnál a minőségre vagy...

Vásárlásnál a minőségre vagy inkább az olcsó árra mentek rá?

Figyelt kérdés
Pl: ha vesztek ketchupot, akkor a márkás heinz- globust vagy a legolcsóbbat választjátok?

2014. dec. 1. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:
22%

Márkást nagyon ritkán veszek, mert nem jobb, mint az olcsóbb kategóriás, csak a márka nevet kell megfizetni.

De a gagyi, legolcsóbbat sem veszem meg.

2014. dec. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, mi vált be. Pl. mosógélből az olcsó is úgy mos, mint a drága. A wc-papírból nekem elég az egyrétegű noname. A majonézből viszont csak a márkás vált be.
2014. dec. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem érdekelnek a márkanevek, nem fizetem ki senki marketingköltségeit. Olcsóbb, de jó minőségű termékekre vadászom - ezek javarészt sajátmárkásak -; csak azért nem veszek meg valamit, mert olcsó, ha egyszer pocsék.
2014. dec. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Elsősorban a minőségre megyek, húst pl. a helyi hentesnél veszünk, sajtot is egy helyi termelőtől. Gyümölcsből, zöldségből nem az árát nézem, hanem azt, hogy melyik szép és lehetőleg nem levegővel felpumpált :).


Ilyenekből mint pl. a ketchup egyszerűen megnézem mennyi a paradicsomtartalma és mennyi E és egyéb oda nem való dolog van benne. De általában a bevált márkákat veszem mindenből, amiről tudom mit tartalmaz.


Engem nem érdekel tehát, hogy mennyibe kerül, inkább az, hogy minél természetesebb legyen az adott termék, és ne ízfokozókkal, tartósítókkal teli massza.

2014. dec. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igyekszem a minőségre menni. A márka önmagában nem jelent minőséget, de mondjuk ketchupból tényleg a Heinz az egyik legnormálisabb az összetevők alapján, a csökkentett cukortartalmú változata meg nem is túl édes.
2014. dec. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem okvetlenül neves márkákat, én is kipróbálok többfélét, és ami beválik, akkor következetesen azt veszem.
2014. dec. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Általában kipróbálom a saját márkásakat, ha beválik azt veszem később is, ha nem akkor a márkásat. Pl nálunk a mustár az amiből mindig univert kell venni.
2014. dec. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Változó. Miből mi vált eddig be alapon. Pl margarinból delmát vagy vénuszt veszek mert az ízlik, de ha ugyan olyan ízű lenne a saját márkás vagy bármelyik olcsóbb akkor azt venném.


De pl tejből nem veszek 300-ért Mizot csak a neve miatt mikor van olcsóbb is ami a kávémba megfelel és a vicc hogy a gyártó ugyan az.


Kólából csaka a coka-t veszem, de energia italból nem megyek márkára mert nincs sok különbség ízre.


Szóval azt veszem ami finom, van sok olyan ami csak a márkásból finom, de van olyan amiből az olcsó vetekszik a márkással.

2014. dec. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!