Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen súlyú lehet egy 4...

Milyen súlyú lehet egy 4 kg-os liba mája?

Figyelt kérdés

Vettem egy 4 kg-os bontott libát a minap egy közeli tanyán és én előre kértem, hogy minden belsőrészt kérek, a májat is beleértve.


Amikor hazajöttem, és nekiláttam, hogy elkészítsem az ételt a libából, észrevettem, hogy a mája kissebb mint reméltem volna. Nagyon régen volt dolgom libával, így nem vagyok teljesen biztos, hogy igazam van, de úgy érzem, hogy szerintem átvágtak és a májnak csak egy részét kaptam meg.


Mivel tudtam, hogy itt felfogom tenni ezt a kérdést ezért lemértem minden fő darabjának a súlyát amit itt közlök is, hátha ez segít valakinek eldönteni, hogy jogosan aggódom-e vagy nem:


szív=40gr

máj=70gr

zúza (kitisztítva)=200gr

háj+bőr=550gr

csont=1100gr

mell (csontokkal)=1000gr

comb+szárny=1150gr

Összesen=4150gr


Persze tudom, hogy vannak olyan libák amelyeket kimondottan úgy etetnek, hogy a májuk hatalmasra nőjjön, én csak feltételezem, hogy ebben az esetben nem ez volt a helyzet, tehát a kérdésem inkább egy átlagosan nevelt libára vonatkozik ami együtt élt más baromfikkal az udvaron.



2014. dec. 9. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

Aggódjál csak nyogodtan, ha ez boldoggá tesz.

A máj súlya reális !!!!!!!!!

2014. dec. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagy mája sosem lesz egy állatnak magától, mert a máj funkciója ugye a méreganyag kiválasztás. Ha jól van tartva, akkor nem kell annyira dolgoztatni a májat, normális méretű lesz.
2014. dec. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Gábor t válasza:
100%

Van libám de nem látok bele:) Egyik szomszédom bár tömött libánál 800g májjal dicsekedett.

A 70 az bizony kevésnek tűnik.

[link]

A máj tömege tyúkban 30–60 g, galambban 8–12 g, kacsában 45–115 g, lúdban 85–175 g. A testtömeghez viszonyítva a máj tömege fajonként változó. Tyúkban az élő testtömeg 2,4, pulykában rossz kondícióban 3%-a, jó kondícióban 3,5%-a a testtömegnek, kacsában 3, illetve 4%, lúdban 3, illetve 7% is lehet. A máj testtömeghez viszonyított nagysága tyúkban 1:37, kacsában 1:42.


Ki másoltam a link-ből a lényeget.

Nem biztos ,hogy átvágtak, egy baromi egészséges vagy baromi alultáplált libát kaptál, szerintem inkább az utóbbi.

2014. dec. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Gábor t:

"Nem biztos ,hogy átvágtak, egy baromi egészséges vagy baromi alultáplált libát kaptál, szerintem inkább az utóbbi."


Az első két válaszoló véleménye alapján és a kérdéses liba súlya (4 kg. abból 1/2 kg háj és bőr) alapján úgy tűnik nekem, hogy itt alultápláltságról nem lehet szó tehát marad a "baromi egészséges"?


Köszönöm mindhármatoknak a válaszokat, megnyugodtam.

2014. dec. 10. 02:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!