Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Tiramisut ehetnek gyerekek?

Tiramisut ehetnek gyerekek?

Figyelt kérdés
2014. dec. 12. 19:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Ha kólát ihatnak, ezt is ehetnek.
2014. dec. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem szív fel túl sok kávét a babapiskóta?
2014. dec. 12. 19:38
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Ehetnek.


Sokan adnak sima teát is a gyerekeknek, abban is van koffein. Hogy a kólát ne is említsük.

Semmi bajuk nem lesz attól, ha alkalmanként megesznek egy adagot.

2014. dec. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Hát max annyit, amennyit beleraksz.

Te tudod, milyen erős kávét szoktál főzni, onnan meg tudod saccolni, mennyi koffein van benne. Utána pedig elosztod azzal, ahány adag lett. Végül pedig összehasonlítod az értéket valamilyen olyan itallal, ami koffeint tartalmaz és a gyerekek is ittak már. Praktikusan kólával.

2014. dec. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Egy kis adag tiramisuban nem lehet sok kávé.

Egyébként meg lehet koffeinmentes kávéba is áztatni, az íze a lényeg, nem a koffein :)

Meg mondjuk az is számít, hogy mekkora az a gyerek?

Babának nem adnék :)

2014. dec. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A koffeinmentes kávéra nem is gondoltam! Pedig milyen kézenfekvő! Köszönöm! 5 éves :)
2014. dec. 12. 19:50
 7/12 anonim ***** válasza:
35%
Én nem adnék neki, koffein érzékeny vagyok és van, hogy egy kisebb adag is ki tud ütni, a kávé mennyiségétől függ. Koffeinmentessel persze meg lehet csinálni.
2014. dec. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Ebben moost mi a 0%? Ti koffeinnel tömitek a gyereket? Nem olyan egészséges dolog amúgy. 1 dl kólában sokkal kevesebb koffein van, mint egy átlagos adag tiramisuban, én pl. egy kevés kólát meg tudok inni, a tiramisu kiüt. De amúgy mindegy, csak nem tudom, hogy miért nem lehet a másik véleményét elfogadni, hogy bocs, de én nem adnék a gyerekemnek kávét, mert gyerek és mert nem akarom, hogy egész éjjel pörögjön a koffeintől.........
2014. dec. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%
Csináld kakaóval sokkal finomabb! Nálunk a gyerekek imádják.
2014. dec. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Sowilo ***** válasza:
100%

Vicces egyébként, hogy a gyerekekbe aztán mindent beletömnek az édességek, üdítők által. Cukor, aromák, színezékek, ízfokozók, foszforsav(kóla ugye) egyéb kemikáliák... de amikor valami kávéféle kerül a gyerek szájába, mindenki habzó szájjal hörgő vadállat módjára háborodik fel.


Ha az egész süteményhez használt kávémennyiséget inná meg, valószínűleg nem tenne neki jót, de egy kis tiramisut adhatsz neki. A kávé egyébként is nem más, mint egy gyógynövény vizes főzete, rengeteg egészséges anyagot tartalmaz. Az egy dolog, hogy a koffeintartalom egy bizonyos mennyiség után már problémássá teszi, és gyerekeknek nyilván kevesebb is túl sok, de egy adag tiramisunyi mennyiségtől ne rémüljünk már meg. Valószínűleg a magas cukortartalom sokkal többet fog ártani az egészségének, mint az a minimális koffein.

2014. dec. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!