Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek a gyerekeknek?

Mit főzzek a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Holnap jönnek apukám ismerőseinek a gyerekei 3 napra. Még sosem főztem gyerekekre csak magamra, mit csináljak nekik? Gyümölcslevesre gondoltam, de nem ehetnek azt napokig.

2014. júl. 23. 15:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A gyümölcsleves az jó, vagy rántott husi rizibizivel, fasírt sültkrumplival, rakott krumpli, spagetti, vacsira esetleg lehet melegszendvics, vagy pizza ( én sűrűn csinálok ), bundáskenyér, és ilyesmik. Bár gyerkőcöm nincs, de a hugomból kiindulva ezek a gyerekeknél általában sikeresek. :)
2014. júl. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Első nap:gyüm.leves,sült csirkecomb,rizs

Második nap:zöldségleves betűtésztával,grízes/májos/túrós tèszta

Harmadik nap:rántott leves,pizza

Csak egy példa.. :)

2014. júl. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

Amivel gyerekeknél nem lehet szerintem mellélőni:


- csont nélküli rántott hús

- rizs/krumplipüré

- savanyúság


- milánói/bolognai spagetti


- mákos tészta, túrós tészta, grízes tészta


- palacsinta


- piskóta csokiöntettel


- tejbegríz


- csontleves, zöldségleves

2014. júl. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja, igen, a pizza is jó ötlet. :)
2014. júl. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
37%
Elég sok egészségtelen kajákat írtatok, csak szerintem?
2014. júl. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
Mi lenne ezekben egészségtelen? Ha minden bolti, akkor esetleg! Minden ételt el lehet készíteni házi hozzávalókból, legyen az pizza, vagy netán spagetti, és nem csak művi dolgokból. És máris finom, és egészséges. :) 1-es voltam. :)
2014. júl. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
27%
szénhidrát, cukor és hús, hol marad a főzelék
2014. júl. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az unokák kedvencei:

húsleves, raguleves, májgombócleves, gulyásleves, gyümölcsleves, paradicsomleves.

Rántott hús (cskis színtiszta sovány hús), rántottmáj, sültcsirke, fasírtgombóc.

köretnek a rizibizizi vagy mexikóis, gombás, vagy kukoricás rizs, vagyis mindig valami zöldséggel.

krumpli pürének vagy piroskrumplinak, esetleg vajas petrezselymes újkrumpli.

a húsok ,köretek mellé nagyon megy valamilyen gyümölcsmártás is.

a paradicsomos húsgombóc is nagy sláger.

palacsinta, smarni, lángos, tócsni, sajtos-tejfölös tészta, tojásosnokedli.

süti muffin, gyümölcstorta, gyümölcsös kevert sütik.

vacsorára tojáskrém, halkrém, házi csirkemájkrém.

melegszendvicsek, pizzáscsiga, levelestésztába tekert virslisroló.


Attól is függ, hogy a gyerkőcök mennyi idősek, esetleg játékosan be is vonhatod őket a főzésbe, persze nagy-nagy odafigyeléssel.

Hidd el menni fog, hacsak nem extrafinnyásak, de remélhetőleg nem azok.

És persze meg is lehet beszélni velük, mit szeretnének másnap enni.

2014. júl. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
3 napról van szó, nem egy életről :s, ennyi "egészségtelen" belefér. Leves helyett viszont inkább legyen gyümölcs, nálunk nem szokott sikere lenni a leveseknek, pláne ilyen melegben (kivéve a gyümölcslevest de az meg mehet uzsira). Első nap legyen valami univerzális (sültkrumpli, rántott hús, tejbegríz, pizza), utána már meg tudod kérdezni mit szeretnek, vagy hogy egy adott ételt szeretnek-e. Van amelyik gyerek odáig van a lecsóért, töltött paprikáért, van amelyik sose enné meg. Ja és főzhetsz csöves kukoricát is, annak szezonja van. De azt is inkább délután, főleg a kisebb gyerekek (bár nem írtad mekkorák) nem esznek olyan sokat egyszerre, el is unják ha sokat kell egy helyben ülni. Szóval egy fogás elég. De a tízórait, uzsonnát viszont igénylik. Igyanak sokat.
2014. júl. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%
ha tudsz főzni (nem csak egy két dolgot, hanem szinte bármit) akkor első nap kérdezd emg őket h mit főzzek holnap?....
2014. júl. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!