Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Létezik valamilyen szárnyasból...

Létezik valamilyen szárnyasból, pl. pulykából készült szalámi vagy kolbász?

Figyelt kérdés
Az lenne a lényeg, hogy sertéshúst ne tartalmazzon. Másból készülhet. Köszönöm.

2014. dec. 13. 23:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, lehet kapni pulykaszalámit, kolbászt is, de úgy tudom, hogy sertés szalonna darabot tesznek hozzá. Esetleg külföldi (német) termékeknél az összetevőket érdemes átnézni, azok között esetleg találsz színtiszta szárnyas szalámit.
2014. dec. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Én is erre jutottam, ahogy olvasgatok a neten, de még keresgetek.
2014. dec. 13. 23:54
 3/5 zolidobos ***** válasza:
100%

Pulykából kiváló kolbász készíthető.

Ha vallási, vagy egészségügyi, vagy egyéb okból a disznó zsiradék nem megfelelő számodra, tegyél hozzá 70:30 arányban lebőrözött liba szalonnát. Ezt lebőrözés után, darálás előtt érdemes kásásra fagyasztani, így daráláskor nem kenődik. Vigyázat! Szalonnáról, tehát a testet borító bőrös zsiradékról beszélünk a háj(hasűri zsír) nem alkalmas.

2014. dec. 14. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem, nem létezik!
2014. dec. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a receptet. Bár jelenleg venni szeretnék, de hasznos lesz ha házilag akarok majd készíteni.

3. válaszoló, csak van, találtam. A gallicoopnak a kőrös vastag pulykakolbásza nem tartalmaz sertésszármazékot.

2014. dec. 16. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!