Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Csak én találom furcsának,...

Csak én találom furcsának, hogy szó szerint selejt (kidobandó) élelmiszereket raknak ki sok helyen a bevásárlóközpontok?

Figyelt kérdés

Pl másnap lejáró sajtok, húsok, (ez alap, szinte nem is találsz olyat amit el tudnál tenni) Ma vettünk 30 csomag sütőport, az összes lejárt egy hónapja (az még nem gond, de mérgesek vagyunk)

A hagymák, almák, narancsokat meg úgy kellett kiválogatni a rohadtból.


Szóval nekem van egy olyan érzésem, hogy vagy eleve selejt árut hoznak, hogy "majd a magyarok kiválogatják a szemétből a még használhatót" vagy eleve elkeverik a jó minőségűt hulladékkal, de az is lehet, hogy a boltban romlik meg. A mai nap volt az utolsó, hogy multinál húst és zöldség-gyümölcsöt vásároltam, legközelebb a piacon fogok.


2015. febr. 11. 18:03
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
A másnap lejáróval semmi baj nincs, csak addig garantálják 100% a minőséget, de még bőven utána is jó. A gyümölcs meg romlik, bármit csinálnak vele.
2015. febr. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
90%

A "lejárat" NEM a fogyaszthatóság határideje, ezért ezek nem romlottak, söt általában semmi bajuk sincs.


Ugyanis a termékeken levö dátum a "minöségmegörzés ideje", ami a garanciának megfelelö fogalom, eddig az iöpontig garantálja a gyártó/forgalmazó, hogy a termék minden szempontból 100%-os.

Természetesen ezt mindenhol úgy állapítják meg, hogy még minimum egy hétig, de sokszor több hónapig is élvezhetö legyen a termék, mert így vannak bebiztosítva az esetleges reklamációk ellen.


A sütöpor éppen olyan dolog, ami nem "jár le", csak az elöírások miatt kell erre is (ahogy a vízre, sóra, cukorra, stb is) dátumot írni, de semmi jelentösége sincs.


Szóval nem kell hözöngeni, hanem elöször gondolkodni, utánanézni, hogy mi mit jelent és utána csöndbenmaradni, nem tenni fel ilyen értelmetlen kérdéseket.

2015. febr. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
65%
Kamu kérdés politikusnétől, szánalmas! :-D
2015. febr. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
71%
Zöldség és gyümölcs ügyben valóban a sokad osztályú hulladékot veszik meg bizonyos üzletláncot. Például lehetetlenség normális narancsot vagy mandarint venni manapság, mert első osztályút nem is importálnak. Mi meg azt hisszük, hogy az a normális, ami a boltban van. Tojásból is az S-es méretűt terítik nagy mennyiségben, akár importból is. És mindez nem csak üzletláncok boltjaiban, hanem a piacokon is, hiszen a nagykereskedelmi forrásaik ugyanazok. Csak kevesen esnek gondolkodóba gépi ha a fejkendős nénitől pecsétes tojást vesznek, vagy a savanyúságnak aszpartam íze van
2015. febr. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
utolsóval értek egyet. a többiek között elég sok sajnos az agymosott.
2015. febr. 11. 19:22
 16/23 A kérdező kommentje:
külön kiemelném a pecsétes tojást a fejkendős néninél. Én is találkoztam a jelenséggel.
2015. febr. 11. 19:22
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell nézni, mit veszel, színe, szaga, állaga, lejárat dátuma. Ha kell, válogatok is.
2015. febr. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
76%

és mi kényszerít rá, hogy szar helyen vásárolj?, menj a CBA Prímába, ott levágják neked a rohadt részeket a gyümölcsről

[link]

[link]

[link]

[link]

2015. febr. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
78%

én az interspúrban szoktam vásárolni és eddig a 2 év alatt sose találkoztam ilyen problémával kivéve akkor amikor elmentem a tecsóba...

Nem kell rossz helyre menni vásárolni és nem fogsz rossz árukat kifogni (vagy csak nagyon keveset)

2015. febr. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Vettem 69 ft/ csomag, kb. 25 dkg, forintért Gyulai kolbászt,sokat! Semmi baja nem volt! Egy napra volt a lejárattól! Lefagyasztottam avagy 40 csomaggal!

Vettem tartós tejet! 99 ft/ liter! Még 2 hónap a lejáratig. Dobhattam ki! Romlott volt!

Nézd meg mit veszel! És persze, ha mellényúlsz viseld el a következményeit !

2015. febr. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!