Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Csak mi készijuk egy itthon?

Csak mi készijuk egy itthon?

Figyelt kérdés

amikor mi itthon sütünk pizzát akkor általában nem paradicsomos alap szoszt rakunk rá hanem bolognaist

mármint olyan porbol készíjük amiből a bolognai tésztát szokták! Van más is így ezzel?



2015. febr. 14. 12:24
 1/7 A kérdező kommentje:
készítjük* így*
2015. febr. 14. 12:31
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

Nem, mert vega vagyok és a bolognaiban elvileg van darált hús. De nyugodtan csinálhatjátok, egyes éttermekben is van bolognai alappal készülő pizza.


Amúgy szerintem az tök vicces, hogy a családi pizzákra milyen hagyományok alakultak ki. Nálunk otthon anyu vastag, alul ropogós, belül puha kelt tésztát sütött, erre kerül paradicsomszósz, reszelt sajt, főtt tojás karikák, paradicsom, paprika, kolbász, néha szalonna is. (Akkor még ettem húst.) Anyóséknál nagyon hasonló tésztával, de házi paradicsomos-padlizsános lecsóalappal készül, kicsit kevesebb sajttal. :)

2015. febr. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Bolognai szósz, vagy Bolognai tészta?

Bolognai tésztát kell a Pizza tésztéra rakni?

Milyen az a por amiböl tészta készül?

Az magyarul nem liszt?

2015. febr. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
bolognai szosz
2015. febr. 14. 13:53
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

Igy világos!

Az a módszer ahohyan te készited, olyan mint a "kettöt egy csapásra". A Bolognaiban már benne a paradicsom, ami a feltét egy részével megy a tésztára. Majd arra a többi feltét.

Biztos, hogy igy is finom! Bármikor megenném.

2015. febr. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A hazi pizza kb ugy mukodik, h azt raksz ra, amit akarsz/eszedbe jut.

Es nem porbol keszitem a bolognait, igy a pizzat sem.

2015. febr. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nalunk az otthoni igy fest: a teszta bolti, elore osszeallitott alapbol keszul. Nagyon vekonyra nyujtjuk, epp, hogy tartsa valami a feltetet. Szosznak paradicsomos bazsalikomos Bertollit hasznalunk evek ota mar, ezen belul varialunk meg mas fuszerekkel. Erre kerul a sonka (nekem pulykamellbol), gomba (natur, konzerv), paradicsom, vegul nagyon vastagon sajt es friss fuszerek, rukkola vagy ami epp van. :) Imadom.:)
2015. febr. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!