Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A gluténmentes termékek soha...

A gluténmentes termékek soha nem tartalmaznak búzalisztet?

Figyelt kérdés
Elnézést ha nagyon bugyuta a kérdésem, de nem vagyok otthon annyira gluténmentes témában. Tehát arra gondoltam, hogy ha egy élelmiszer gluténmentes, az nem tartalmaz búzalisztet? Vagy valamiképpen ki lehet vonni a glutént a búzalisztből, tehát elképzelhető, hogy némelyik gluténmentes termék gluténmentesített búzalisztet tartalmaz? Bocs mégegyszer ha nagyon balgaságot kérdeztem.

2015. febr. 26. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Igen, iparilag ki lehet vonni a lisztből a glutént. Ha liszt nélküli lenne a termék, akkor a lisztmentes szó lenne ráírva
2015. febr. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ha én kerülöm a búzalisztet, akkor nem elég arra hagyatkoznom, hogy gluténmentesnek van feltüntetve valami, attól még olvassam el az összetevőit, mert simán elképzelhető, hogy van benne búzaliszt? Jól értettem?
2015. febr. 26. 18:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, ha bármit is ki akarsz hagyni az étrendedböl, akkor MINDIG olvasd el az összetevöket alaposan.
2015. febr. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm.
2015. febr. 26. 19:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Gluténmentes búzaliszt nem, de gluténmentes búzakeményitő elő szokott fordulni gm termékekben.

Igen, olvasni, olvasni :)

2015. febr. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

De nem csak a búzalisztet kerülöd, ugye? Hanem általában a búzát.

Tehát gondolj a darára is, búzából is van maláta is.

2015. febr. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ikonstar ***** válasza:
Néhány gluténmentes termék nagyon csekély mértékben tartalmaz búzát. Ha búzaallergiás vagy, akkor ezeket sem szabad enned. Van néhány termék, amit búzamentes megjelöléssel látnak el.
2015. febr. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2015. febr. 28. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!