Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mitől ennyire jó a porleves?...

Mitől ennyire jó a porleves? A házi szerintem elég undorító. A sima levesre, tyúkhúslevesre gondolok.

Figyelt kérdés
Szoktam venni zacskós porlevest, amiben csak csigatészta van, egyébként sima leves (Knorr). Olyan finom, egyenletes íze van, soha nem lehet benne csalódni, mert mindegyik tálnak ugyanolyan íze van, akárhányszor csinálom meg, és ahogy eszem, minden falatnak is ugyanolyan íze van. A házi leves, amit a vénasszonyok (nagyanyám) szokott csinálni, az annyira zsíros és undorító, hogy nem is szoktam belőle soha enni. Telerakja ilyen nyúlós csirkeaprólékkal meg mindenféle zöldséggel és soha nincs egységes íze, a fazék tetején és az alján lévő résznek más íze van, mindegyik falatnak valamilyen mellékíze van, az egyik savanyúbb, a másik falat zsíros és tele van ilyen darabkákkal. És milyen büdös... A porleves ehhez képest elviselhető szagú, letisztult, egységes ízű, áttekinthető, sima kinézete van. Nincs benne csak csigatészta és nem tocsog a zsírtól. A gyárban úgy állítják be biztos a porkeveréket, hogy a lehető legoptimálisabb legyen minden tekintetben, és ha erre gondolok, még jobb enni. :D

2015. márc. 14. 13:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%
Utálom ezeket a porleveseket,mindegyiknek mű íze van.Nem tudom te milyen leveseket ettél eddig,de én pl. nagyon finoman meg tudom csinálni a húslevest,vagy akármelyiket.Pedig nem vagyok leveses,de bármennyit meg tudnék enni abból amit csinálok,párom is szereti.
2015. márc. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Elmondom mi a bajom a házi levessel (amivel én szoktam találkozni):

- Nagyon zsíros

- Nem normális omlós, fehér csirkehús van benne, hanem ilyen nyúlós porcok, csirkeaprólék-darabok, amik ehetetlenek

- Tele van tömve mindenféle zöldséggel

2015. márc. 14. 13:57
 3/24 anonim ***** válasza:
88%
Trollnak is hulye vagy, mindossze ennyi. Egyel porlevest, hajra, en maradok a valodi husbol fozott levesnel.
2015. márc. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
95%
Mondjuk főzz magadnak házit, ami nem zsíros?
2015. márc. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
91%
Nagyanyád feltehetően spórolósan tanult meg főzni: mindent beleteszünk, amit a nyersanyag tartalmaz. Azaz a csirkéről nem szedi le a bőrt meg a zsírt, teleteszi zöldséggel és így jó, kiadós, mindenféle tápanyagot tartalmazó levest készít, ami inkább hasonlít egy főzelékhez. Viszont valósznűleg nem tartalmaz nátriumglutamátot. Te is főzhetsz ízlésednek megfelelő levest, ha megnyúzod a csirkét és a lehető legtöbb zsírt is leszeded róla. Zöldséget meg csak annyit teszel bele, amennyit a te ízlésed kíván. Egyébként nagyanyád egy tányér levese valószínűleg tartalmaz annyi tápanyagot, ami egy embernek egy napi szükségletét fedezi. A te porlevesed tápanyag tartalma még a lézengéshez sem elegendő.
2015. márc. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
91%
Azért azt nehezen tudom elképzelni, hogy eddigi életedben csak egyfajta húslevest ettél... Igen, régen (ma is néhol) még a csirke fejét szemestül is belefőzték a levesbe, lábát körömmel, vagyis mindent püspökfalatostul. Vannak országok, ahol ezeket a macskának adják, nemhogy levesbe főzzék. Ez is csak szokás kérdése, régen jobban megbecsülték a húst, mivel ritkábban került asztalra, amit lehetett, megettek. A csontot kapta a kutya meg a macska. Én is úgy gondolom, próbálj magadnak ha akarsz levest csinálni, ahogy te szeretnéd. Sokféleképpen lehet levest készíteni. A legtöbb porlevesben ízfokozó van, attól olyan jó az íze és gyakorlatilag vegyi úton készül, ezért mindig ugyanolyan is az íze. Magas a sótartalma és a növényi zsírtartalma is. A tyúkhúsleves tipikusan zsírosabb, mintha pl. bőrnélküli csirkecombból vagy csirkemellből készítesz levest. A csirke bőre olyan zsíros, hogy a kezedről alig jön le a zsír, ha le akarod mosni a pucolás után. Tele van koleszterinnel. Házilag is tudsz porlevest készíteni, ha ízfokozót adsz a levesedhez és jó sok sót...
2015. márc. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
67%
Eddig jutott el a Fidesz menzareformja, hogy a gyerek nem csak az iskolait de már a házi kaját sem eszi meg, csak azokat az ízfokozóból és tartósítószerből álló villámkajákat.
2015. márc. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
91%
Mert tele van baszv* mindenféle ízfokozóval.
2015. márc. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Igen, ezt értem. Nem, nemcsak azt az egyféle levest ettem, amit a nagyanyám szokott főzni, hanem régen még a menzait is, de az meg valami katasztrófa volt, olyan, mint a mosogatólé. Am. 26/F vagyok.
2015. márc. 14. 14:41
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Én meg pont a porlevest nem szeretem. Valahogy ugyanolyan íze van mindegyiknek. Gondolom, az ételízesítőtől.

De nyilván minden házi leves sem jó. Nem minden házi leves zsíros. Nálunk nem savanyú sose és nem is büdös :) Nem mindenki főz jól, mindenkinek más az ízlése.

Nekem anyukám és a nagymamám levesei a legfinomabbak :)

2015. márc. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!