Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Gyöngyvirág mérgezés?

Sugho kérdése:

Gyöngyvirág mérgezés?

Figyelt kérdés
Mikor jelentkeznek a tünetek? Sikerült beszereznem egy kis medvehagymát a piacról, amiből már ettünk is, de később észrevettem, hogy gyönygyvirág is keveredhetett bele. Tegnap reggel ettem (éhgyomorra), ma reggel pedig ment a hasam. Nem érzem súlyosnak a tüneteket, ahhoz képest amit írnak róla: nincs erős fájdalom, nem szédülök és a szívritmuszavarom sincs. Arról nem találtam sehol információt mikor jelentkezhetnek a tünetek. Úgy gondolom ha tényleg a tegnapi gyöngyvirág már korábban rosszul lettem volna, vagy mégsem? Mire számítsak? Egy kis hasmenéssem még nem akarok orvoshoz rohanni.

2015. ápr. 26. 09:00
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Ahhoz,hogy komolyabb bajod legyen sokat kell enni belőle + már nem itt irkálnál. A fosás elmúlik,oszt annyi. Legközelebb ne cigótól vásárolj!
2015. ápr. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

a gyöngyvirág leveléből már egy kevés is elég a halálos dózishoz, sőt, még annyi is elég, hogy abból a vízből igyál, amiben a levágott gyöngyvirágot tartod

ha úgy gondolod, hogy ettél/ettetek belőle, akkor a helyedben orvoshoz fordulnék a biztonság kedvéért, hiszen az életetekkel játszol

2015. ápr. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha TEGNAP rggel ettél volna gyöngyvirágot, akkor most nem itt kérdezösködnél, hanem már meghaltál volna töle, még akkor is, ha csak egész keveset fogyasztottál volna.


Ebböl következöen kizárt, hogy volt benne gyöngyvirág is.


De a helyedben megtanulnám megkülönböztetni egymástól a kettöt: a medvehagyma levele puha, hajlékony, a gyöngyvirágé meg kemény, viaszos jellegü és a hosszanti erek jól kivehetöek.

(Amit sokszor írnak, hogy szagolja meg az illetö, az nem mindig müködik, mert rövid idö után a szaglóideg "elfárad" és nem érzi rendesen a szagokat. Meg ha egy csokorban lenne a két fajta levél, akkor átveszi a gyöngyvirág is a medvehagyma szagát)

2015. ápr. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha tegnap ettetek belőle, és valóban gyöngyvirág is lett volna közötte, ma már a toxikológián lennétek.

Tavaly nálunk meghalt egy fickó, de színtiszta gyöngyviráglevéllel csinálta a rántottáját.Még a gombánál is durvább, mert nincs tünet, csak gyors halál.

2015. ápr. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, jelentem jól vagyunk. ;) Már magam sem tudom tényleg volt-e gyöngyviráglevél közötte. Tudtam a két növény hasonlóságáról és viszonylag át is néztem hogy nincs-e viszos levél közte, de mivel nem ismerem a gyöngyviráglevelt közelről ma reggel kicst bepánikoltam amikor a párom figyelmeztetetésére átnéztem a maradékot és találtam 1-2 sötétebb, erősebb levelet amin nem igazán éreztem a hagyma illatot, de a sok szaglászás után már nehéz meghatározni..

Mindenesetre a kukában landolt és ez az élmény alaposan elvette a kedvem attól, hogy vegyek még a jövőben..

2015. ápr. 26. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!