Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Melyik kenyér az egészségesebb...

Melyik kenyér az egészségesebb, a barna magvas, vagy a teljes kiölésű?

Figyelt kérdés

Tudom, semmilyen kenyér nem egészséges. DE! A kettő közül melyik az egészségesebb? A barna magvas kenyér, amelyben van rozsliszt, lenmagok vannak belesütve, de nem teljes kiörlésű, vagy pedig a teljes kiörlésű kenyér (magvak nélkül), aminek ugye fehér kenyér színe van?

Köszönöm a válaszokat.


2015. jún. 4. 11:04
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Amit én eszek teljes kiőrlésűt, annak nem is fehér kenyér színe van :S
2015. jún. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%

Rosszul tudod, hogy semmilyen kenyér nem egészséges !

Mértékkel minden kenyér egészséges.

Kenyéren és vízen életben lehet maradni...

2015. jún. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#2: Nem sokáig, csak amíg le nem bontja a test önmagát addig a pontig, hogy belepusztul... Nincs meg minden tápanyag a kenyérben. Még a tojásban sem, amellé is kell C-vitamin.

S csak mert valamivel életben marad az ember valahogy, még nem lesz egészséges.

2015. jún. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Érdemi választ valaki esetleg??
2015. jún. 4. 15:58
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
:D Ja, tényleg, a válasz! :) Szerintem attól függ, honnan közelítjük meg a dolgokat. A magok nagyon egészségesek rost tartalmuknál fogva, ill. tele vannak vitaminnal, ásványi anyaggal. A teljes kiörlésű kenyérben is megtalálhatók a magok,de itt már mindenestől, ugye korpa, csíra, mag.. de ezt lassabban emészted meg, így később leszel éhes, diétázóknak nagyon jó.
2015. jún. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%
TELJES KIŐRLÉSŰ,de nem biztos
2015. jún. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pontosabb lenne úgy megfogalmazni hogy a teljes kiőrlésű kevésbé egészségtelen, mivel abban nincs fehér liszt. Egészségesnek én olyan ételeket mondanék, amiben van hasznos tápanyag: vitamin, zsír, fehérje stb. A kenyérben - legyen az fehér vagy teljes kiőrlésű - nincs semmi értéket. Esetleg a magok a tetején dobhatnak rajta valamit, de abból meg nem eszel meg annyit hogy számítson.
2015. jún. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!