Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A meggy és a cseresznye...

A meggy és a cseresznye magját ha megeszem, akkor attól lesz valami bajom?

Figyelt kérdés
2015. jún. 20. 09:20
 1/6 vfrtom ***** válasza:
35%
Igen , kinő belőled egy fa.
2015. jún. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz bajod, csak koppanni fog a vécécsésze
2015. jún. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
...keserves kínok között kakálod ki!!!!
2015. jún. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Idézem:


"


1. A cseresznye magjának kettéharapásával kéksav (hidrogén-cianid) szabadul fel, ami nagy mennyiségben halálos lehet.


Ami igaz: a régiesen kéksavnak nevezett hidrogén-cianid (HCN) valóban halálos méreg - erről számos krimiből értesülhettünk. Node hogy a cseresznyemagtól ciánmérgezést kaphatunk? Ez már meglepőbb állítás. Számos csonthéjas gyümölcs, köztük a meggy és a cseresznye magjában találhatóak olyan vegyületek, amelyek a szervezetben, pontosabban a bélben HCN-né alakulnak (ezek az ún. cianogén glikozidok). A cseresznye- és meggymagban ezek koncentrációja 3-4 mg/g. A HCN letális (halálos) dózisa 50-300 mg. Ennyi HCN 0,8-5 g cianogén glikozidból képződik. Ennyi cianogén glikozid elfogyasztásához mintegy 200-1500 g cseresznyemagot kellene megenni. S mindez csak akkor érvényes, ha a magot megtörjük, szétrágjuk, és feltételezzük, hogy a cianogén glikozid - HCN átalakulás 100%-os hatékonyságú. Épp ezért, ha véletlenül lenyelünk 1-2 magot, ne féljünk: ciánmérgezést biztosan nem kapunk. A "potenciális gyilkostól" tehát nem kell annyira tartani..."

2015. jún. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kiskoromban mindig megettem (nem haraptam szét), és nem lett tőle semmi bajom.
2015. jún. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válszokat!

# 4 ez én is olvastam, nem szoktam ráharapni a magjára, engem azzal riogattak, hogy a vakbelembe kerül és ott okoz vlami bajt. van ennek igazságalapja?

2015. jún. 21. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!