Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » 5 napig a hütöben tarolt...

5 napig a hütöben tarolt cseresznyebe mikor kerül kukac?

Figyelt kérdés
Ezek szerint a frissen vasaroltban is benne Volt valami kezdetleges kukac? Az akkor kimagozottban semmi sem latszott, ezek szerint az akkor elfogyasztott cseresznyeben is ettünk kukacot???

2015. jún. 21. 22:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az nem akkor megy bele,mikor a hutoben van,hanem meg a fan. Nem mindegyikben van,lehet ezert nem tunt fel magozaskor. Egyebkent igen,vszinuleg ettetek kukacot is
2015. jún. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A ferjem emiatt SOSEM eszik cseresznyet, mert azt mondja, sosem lehet tudni, mikor kerül bele a cseresznyelegy larvaja, es akkor megeszi. Es lam, tenyleg...

A gyerekek sajnos utana csinaljak, igy rengeteg vitaminrol lemaradnak!!! Emiatt gyözködtem eddig, h amiben nincs lathato kukac, abban nem is lesz, hat akkor neki van igaza... :(

2015. jún. 22. 11:24
 3/8 A kérdező kommentje:
elfogytak az ervek...
2015. jún. 22. 11:24
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos így van, már a pici éretlen cseresznyét megszúrja a cseresznyelégy, és belepetézik. a kis kukacok pedig szépen fejlődnek, esznek-ürítenek...Nálunk a meggyet is megtámadják, mivel nem permetezünk semmit.

Én is abban a hitben éltem, hogy a meggy soha nem kukacos, de mégis lehet. A rigók, seregélyek nagy örömére, mert mi sem esszük meg a kukacosat.

2015. jún. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nemtom, én kibontom a meggyet meg a cseresznyét is, kiszedem a magot, és megnézem, van-e benne kukac. Ha van, akkor kidobom, ha nincs, akkor megeszem.
2015. jún. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
a problema az, hogy ilyen alapon az osszes gyumolcsben lehet valamilyen fajta eloskodo kukac, es megeszi az ember , ha latja, ha nem. ezert kar szetbarmolni a cseresznyet minden szemnel
2015. jún. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

5-ös, en is ezt csinalom. "Szetbarmolom" a cseresznye minden szemet, amugy is muszaj a kisgyerekeknek kiszedni, plusz szethajtogatva vizsgalgatom a belsejet. Es ezek utan idegesit, h ennyit dolgozok erte, de nem eszik meg apa peldajara, mert "mi van ha kukac van benne".

Es akkor ezek szerint az erveim alaptalanok, mert az elejen latszolag kukactalan cseresznyeben is benne volt a cseresznyelegy peteje, ami biztos nagyon pici, emiatt nem lattam, tehat igazuk van, kukacpetes cseresznyeket ettünk. :(

2015. jún. 24. 10:48
 8/8 anonim ***** válasza:
Legalább volt benne egy kis fehérje is:)
2015. jún. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!