Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hol tudok házi tormát, lekvárt...

Hol tudok házi tormát, lekvárt, paprikakrémet venni?

Figyelt kérdés

Nem szeretem a booti vackokat. Szoktam csinalni házi lekvárt, de oluan jó lenne 1-2 üveg másféle is. (Nálunk főként ugyanaz gogy, de néha azért csak megkívánja aa ember s másik ízeket is) tormát viszont a párom nagyon szeretne enni, viszont sehonnan nem tudok szerezni.

vki tudja, hogy kitől tudnék ilyeneket venni? Bagy nincs esetleg vmi olyan bolt, ahol házi dolgokat lehet kapni?

köszönöm előre a választ!



2015. júl. 23. 08:37
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Nehéz ügy. A piacon áruló fejkendős nénikék általában a környékbeli panelek 6. emeletén laknak és a nagybanin veszik az árujukat, vagy terítenek nekik. Vannak igazi őstermelők, de nehéz kifogni. Torma? A legegyszerűbb, ha megveszed a gyökeret és megcsinálod magad. Búvárszemüveg kötelező!
2015. júl. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

Pedig a bolti lekvárok némely esetben nagyon jók! (Én most az Aldi-s Grandessa Áfonya Dzsemre vagyok rákattanva) Én már jártam rosszul a piacon vett lekvárral, ami a boltihoz képest is aranyárban volt. Sokan másképp tartósítják és nem igazán a minőség a szempont a piacon sem. (Idős nénik gyorsan megcsinálják azt nem igazán az igényességre megy.)

Házi tormára van recept, de itt a kérdés melyik városban laksz. Mert nem írtad hol akarsz venni...

2015. júl. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom hol élsz, de szinte minden nagyobb városban van termelői piac, bolt, alkalmi termelői vásár.

Nálunk van kifejezetten termelői piac, ahova a kistermelők hordják az áruikat, köztük lekvárokat, mézeket, sajtokat, sőt szappanokat is, és sokminden házi készítésű terméket.

Mellette van egy bolt, ami ugyanezeket minden áldott nap árulja, nemcsak piacnapokon.

Nézz körül a környezetben, biztosan találsz a közelben valami hasonlót.

2015. júl. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2015. júl. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha veszel 1-2 kg gyümölcsöt, akkor abból tudsz egy-két üveg másikféle lekvárt is fözni, és akkor tudod, hogy mit tettél vele, amit a vett - akár bolti, akár privát - lekvár esetében nem.


Paprikakrémet készíteni szintén nem nagy munka, és most nem is drága az alapanyag.


Tormát inkább összel lehet kedvezö áron venni. Ha késes aprítóba teszed, akkor pillanatok alatt kész a "reszelése" (nyitott ablak mellett célszerü ennek ellenére végezni). Az összeaprított tormát utána úgy ízesíted, ahogy a párod szereti: ecet, só, cukor esetleg tejszín, stb. Kis üvegekbe töltve hüvös helyen igen sokái eláll.

A nyers tormagyökeret le is lehet fagyasztani és amikor akarsz belöle valamit, akkor fagyottan reszelsz belöle.

2015. júl. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!