Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Károsak-e a gabonafélék az...

Károsak-e a gabonafélék az egészségre? Mivel lehetne helyettesíteni a gabonaféléket?

Figyelt kérdés

Olvastam már párszor hogy a gabonafélék nem jók az emberi szervezet számára.

Szerintetek igaz ez? Ha nem eszek gabonaféléket,akkor mivel tudnám helyettesíteni?

Vércsoport diétában hisztek?Nekem 0-ás a vércsoportom és húst-hússal kéne ennem. Elvileg.



2015. aug. 4. 17:36
 1/6 A kérdező kommentje:
Itt egy weblap róla: [link]
2015. aug. 4. 17:37
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem egészségtelen, csak mindenben tudni kell a mértéket.
2015. aug. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
18%
A génkezelt gabonák 100% károsak . A tönköly liszt, teljes kiőrlésű liszt nem . Emberenként változhat a helyzet , a glutén létező gond , az inzulin készlet kifogyhat , nyers növényi rostok , köles , hajdina , cukor s egyéb dolgok mellőzése rendbe teszi a testet .
2015. aug. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

Az emberiség több, mint 10.000 éve eszik gabonaféléket.


Huszonnyolc millió más szart fel lehetne sorolni, ami egészségtelen.

A gabona pont nem az.

Semmivel nem kell helyettesíteni.


Az rh faktornak semmi köze semmiféle diétához, és nem is lehet rá észérveken, vagy tudományos alapon levezetett diétát alkotni.

Az ilyen áltudományos parasztvakítások például nagyságrendekkel kártékonyabbak, bármilyen gabonánál.

2015. aug. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%

A gabonafélék alapvetően nem károsak, nagy mennyiségben maximum a túlzott szénhidrátbevitel miatt. De ha kiegyensúlyozottan fogyasztod minden mással kiegészítve, akkor semmi bajod nem lehet.


A teljes kiőrlésű gabonák annyiból jobbak, hogy sok ásványi anyagot is tartalmaznak a szénhidrát mellett.


"Vércsoport diétában hisztek?Nekem 0-ás a vércsoportom és húst-hússal kéne ennem. Elvileg."


Ezt ugye nem gondolod komolyan, hogy a vércsoportod szabja meg, hogy mi az egészséges számodra? Pont az, mint mindenki másnak. Ha húst hússal eszel, az minden lesz, csak egészséges nem, elsősorban inkább erősen vitaminhiányos és rostszegény...

2015. aug. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
27%

A glutént kerülöm, a többivel nincs bajom, bár azokat sem szoktam enni, mert szénhidrátszegényen étkezem.


A vércsoportdiétában nem hiszek, de nem értek hozzá. Sajna nem tudom a vércsoportomat (csak anyámét, nullás, remélem, az enyém is az, az tetszik), de hogy nekem nem való a hús, az tuti.

De senkinek sem szabad túl sok húst enni, mert az egészségtelen. Húst zsírral már jobban hangzik, beleértve a belsőségeket és ki tudja még, mit, nem vagyok képben helyes zerocarb táplálkozásban :P


Miért kellene helyettesíteni? Egyszerűen mást "kell" enni, ha az ember nem eszik gabonát, s a teljes étrendben meg kell lennie minden szükséges tápanyagnak a megfelelő mennyiségben.

2015. aug. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!