Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Vannak e olyan élelmiszerek,...

Vannak e olyan élelmiszerek, vagy készítmények amit az szervezetünk teljes egészében meg tud emészteni, és fel tud használni?

Figyelt kérdés

Gondolok én itt arra, hogy esetleg:

1,Olyan étel, amiből nem marad vissza örülék, hanem minden egyes részét felhasználjuk és megemésztjük, valamint energiává alakítjuk.

2,Olyan étel, ami kis mennyiségbe is nagy energiát ad nekünk, tehát nem a finom és laktató részről van szó, hanem arról hogy minnél több energiát nyerjünk belőle, könnyen, gyorsan, nagyrésze emészthető és felhasználható a szervezet számára.



2015. szept. 1. 06:30
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nem minden zsír ugyanolyan...

De megoszlik a megítélésük, az biztos. Pl. az állati zsírt ki roppant jónak, ki kerülendőnek tartja... Én tartózkodom, bár ha arról lenne szó, boldogan enném a házi zsírt és kerülném a boltit :)

Nagyon sok ételcsoportot kizártam, de így is tele vagyokételekkel, amik méga hozzám legk9özelebb álló életmódokatkövető csoportok némelyike szerint egészségtelen (fokhagyma, olajos magvak hőkezelve, kakaó... de nem fogok éhenhalni, bocs, főleg, hogy a testemnek ezek jólesnek, a családi gének pedig oly jók, hogy klasszikus étrend mellett is borítékolható a hosszú, egészséges, energikus élet, feltéve, ha mozgok. ha beleőrülök a szabályokba, az az egészségtelen, nem az étrendem :)).


A sok zsírral nincs baj, főleg, ha erősen lecsökkenti a szénhidrátbevitelt. Sokan jónak tartjuk a jobbára stabil s alacsony inzulinszintet. A ketogén diéta több betegségre igen jó, főleg ugye a cukorbetegséghez passzol, sokkal jobb, mint a sok szénhidrát és folytonos evés, amit a cukorbetegeknek ajánlanak.


Természetesen nem mindenkinek jó rengeteg zsírt és/vagy kevés szénhidrátot enni! Nincs olyan remek étrend, ami mindenkinek jó. Lehet hasonló a testi működésünk, de azért különbözőek vagyunk.

Én csak azt tartom szomorúnak, hogy sok ember fél a zsírtól, mert másoktól azt tanulta, hogy ezt így kell. A fogyózók jelentős része sem zsírral fogy, hiába remek és tipikusan könnyű módszer (de megintcsak írnom kell, hogy emberfüggő. nem mindenki fogy le, csak mert alig eszik szénhidrátot, nyilván).

2015. szept. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!