Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A sushi hideg, vagy meleg?

Kirantottsajt kérdése:

A sushi hideg, vagy meleg?

Figyelt kérdés

#hideg #sushi #meleg konyhai készítmények
2013. okt. 16. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:
42%

Ha erre vagy kiváncsi akkor Hídegen eszük :

Szexuális értelmben nem tudom ,hogy hídeg vagy meleg biztosan ,de szerintem nem meleg.

2013. okt. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hideg

Érdekes módon a sushi (hideg, kis falatkákra formázott vagy vágott rizses ételek) kialakulásához évszázadokkal ezelőtt éppen a halak tartósításának szándéka vezetett el. A halszeleteket rizzsel és sóval együtt kövekkel préselve elásták, majd néhány hetes vagy hónapos erjedés után ásták ki újra. Az erjedt, savanykás rizst eldobták, a tartósított halszeleteket pedig ráértek később megenni. Ez volt az ősi sushi, a funazushi. A XVIII. században Tokióban, pontosabban az akkori nevén Edo városában kezdték készíteni a modern változatot, melyet előbb edomaezushi, majd nigirizushi néven ismertek. A nigiri egyébként a kézi készítésű sushi, melyet általában páronként rendelnek és szolgálnak fel. A maki vagy norimaki a hengeresen sodort, rolád típusú sushi, melyet tengeri alga-lapokba burkolnak, majd általában 6-8 részre vágva tálalnak. A préselt fajta neve az oshi, melyet kockára vágva szolgálnak fel, és végül inarizushi névre hallgat a töltött szójakocsonya, azaz tofurolád.

2013. okt. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Fuu:) Köszönöm a gyors és értelmes válaszokat:)
2013. okt. 16. 14:08
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hideg.
2013. okt. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem inkabb szobahomersekletu:)
2015. júl. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!