Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Felhasználható az a vöröshagym...

Felhasználható az a vöröshagyma, aminek a héja alatt "piszkos" (szerintem penész)?

Figyelt kérdés
B - kérdés : Mit tegyek a ragulevesbe leveskocka helyett? (mer nincs)
2015. szept. 4. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

A: Ha kosz igen, ha penész nem.

B: Friss húst, zöldségeket, fűszereket. Leveskocka semmilyen levesbe nem kell.

2015. szept. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Ha a gyakran előforduló apró fekete valamire gondolsz, azzal nincs semmi gond. Leöblíted, s kész.

Penészes hagymával még nem találkoztam, de biztosan van olyan is.


Én soha nem használok leveskockát, meg "vegetát". Ha nincs saját alapleved, akkor is elég jó lesz akkor is, ha csak jól bezöldségeled. Ezerféle raguleves létezik, így nehéz olyan összetevőket írni, amelyik a te elképelésed szerinti levesbe jó a kocka helyett.

2015. szept. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%
Az apró fekete valami maga a penész, és mérgező, célszerű az egész hagymát vagy bármi penészest kidobni, mert láthatatlanul is átszivárog a tisztának tűnő részekbe is.
2015. szept. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi mindenkinek! A hagymával az a helyzet, hogy nagyon gyakran találok ilyet köztük. Le szoktam törölni, aztán használom. Néha egy réteget is leveszek vele, és a többit használom csak. Most is (közben)felhasználtam lecsónak.Lehet, h. nem jó helyen tárolom? (szerintem is penész). Milyen bajom lehet tőle?

A leveskocka a receptbe van írva, de már mástól is hallottam,h. nem használ ilyet. Mondjuk, én sem tudom, h. minek, hisz (azon kívül) annyi jó dolog van a ragulevesben,amiktő maguktól is simán finom lehet az eredmény.

2015. szept. 4. 15:07
 5/6 A kérdező kommentje:
#2 : Azok az apró fekete valamik nem maga a penész? Mik azok (ha nem penész)?
2015. szept. 4. 15:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Amelyik receptkönyv leveskockát ír elő, azt ki kell dobni, mert pancser. A kocka van eleve a zöldségek, fűszerek helyett, nem a kocka helyett rakunk bele zöldségeket.
2016. júl. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!