Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Találkoztatok már olyannal,...

Találkoztatok már olyannal, hogy egy sima sajtos csipsz nagyon erős volt?

Figyelt kérdés
Ez egy sima sajtos chio volt.Már az első csipsznél is csípős volt, de egyszer találtam egy olyat ami után abba kellett hagynom.Megittam fél liter tejet és egy joghurtot is megettem, de akkor sem múlt el teljesen.

2015. szept. 16. 11:20
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

Annak meleg kell, nem tejes. Forró víz akár.


Sima paprikásnál tapasztaltam, szintén csíó. Nem tudom, mi van ezekkel. :/

2015. szept. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ignis Subdialis ***** válasza:

Ha a csípős ízt a kapszaicin vegyület okozza mint a chiliben, akkor nem segít a meleg, a hideg és a víz sem, mert ez egy hidrofób vegyület, vagyis a víz alapú italok sem segítenek.

Az alkohol oldja, a tejben/joghurtban/tejes fagyiban lévő kazein meg megköti a kapszaicint, elvileg ezért jó.

2015. nov. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én ma egész nap mindent csípősnek éreztem a hagymás tejfölös chio chipset a bodzaszörpöt a pizzát a tortát (nem vagyok elkényelmesedve csak szülinap volt) szóval mindent szerintem begyulladt az egyik ízlelőbimbóm :( ...
2015. dec. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!