Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen vitaminokat érdemes...

Milyen vitaminokat érdemes szedni télen?

Figyelt kérdés
2015. okt. 19. 17:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Én télen-nyáron ugyanazt a multit szedem, a Scitec Mega daily one vitaminját. Abban benne van minden, amire a szervezetnek szüksége lehet, szerintem felesleges egyenként megvenni, mert jóval drágább is.

24N

2015. okt. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Semmilyent. Úgy kell táplálkozni, hogy az étrendedben benne legyen minden vitamin, illetve elővitamin a természetes formájában.

Vitamint csak akkor kell szedni, ha vitaminhiányos állapotod van, de akkor orvosi utasításra.

2015. okt. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én B vitamint szedek a fokozott stressz miatt. C vitamint megfázás esetén, D vitamint napszegény létforma miatt. Persze ezeket lehet életemben is meglelni, de kúra szerű alkalmazása elengedhetetlen számomra.


One a day nagyon fokozza az étvágyat! Azt gyúrás mellé szokták szedni, nem mindennapokhoz.

2015. okt. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
**Élelemben **
2015. okt. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Igazából naponta kellene szedni 500-1000mg c vitamint, én szoktam is mostanában 600at retardot, ami lassabban szivodik fel, és nem is kapok el megfázást,viszont ha 1hétig már elfelejtem szedni, mint most is akkor egybol megfázok, tegnap nagyon beteg voltam de bevettem 1000mg c vitamint és ma már semmi bajom. Szóval nagyon sokat használ, többet mint a multivitaminok. meg sok teát iszok, sok folyadék kell ilyenkor télen is, D vitamin se árt.
2015. okt. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
meg persze, sok zöldség, gyümölcs, én úgy szoktam megoldani ezt, hogy leturmixolom őket, finom italokat csinálok belőle, és úgy sokkal jobban megiszom. :)
2015. okt. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Igazából naponta kellene szedni 500-1000mg c vitamint"


Kinek az igazából? Ezt alá tudod támasztani hiteles forrásokkal is, vagy csak urban legend?

2015. okt. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nos, Szent Györgyi albert napi 1000mgot szedett, betegség esetén pedig mégtöbbet. az állat magának állitja elo a napi 4ezret, mi ezt nem tudjuk. a multivitaminokban van 60mg, de van amelyikbe már 100at is belenyomnak, segitek, ettol nem lesz skobutod arra elég. na most én csak le irtam merre hány méter, hogy azért tudj tájékozodni :)
2015. okt. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
*skorbutod
2015. okt. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!