Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen kaját szoktatok vinni...

Milyen kaját szoktatok vinni munkába?

Figyelt kérdés
Ötleteket gyűjtök, azt is írhatjátok munkatársaknál mit szoktatok látni.
2015. okt. 19. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Reggelire:

- műzli tejjel vagy natúr joghurttal, gyümölcsökkel. Változó, mivel. Most pl. kókuszos műzlim van és mellé általában mangót viszek.

- otthon készített smoothie valamilyen teljes kiőrlésű rágcslálnivalóval.

- knäckebröd valamilyen krémmel: legyen az avokádókrém, padlizsánkrém, fűszeres túrókrém... mellé friss zöldségek, pl. uborka, paprika, paradicsom

- előző este elkészített omlett vagy rántotta, megmikrózod és már jó is. Akár gombával vagy zöldségekkel dúsítva


Ebédre:

- leves - meg lehet melegíteni nálunk. A múlthét pl. volt miso leves és cukkinikrémleves, most van gorgonzolás burgonyakrémleves holnapra. Egy friss zsemle mellé és már jól is laktam.

- különféle saláták szintén egy teljes kiőrlésű vagy magvas zsemlével: rengeteg variáció van a feta-olajbogyó-paprikától kezdve a kukoricás-avokádósig :) Este elő lehet készíteni.

- szendvicsek


Amit másoknál szoktam látni: egytálételek vagy tésztaételek, amik jól mikrózhatóak, natúr hal salátával (a hal szintén jól mikrózható, nem lesz gumis állaga, mint más húsoknak), rizottó, fasírtfélék, tokányok, szószos ételek.

Én nem kívánok ilyen nehezet ebédre, szóval ezért kicsit másképp is étkezem.

2015. okt. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én itthon vagyok, amit a párom visz (neki ez reggeli, 6-7 körül eszi a munkahelyén, s 3 előtt már itthon ebédel):

zabkása (mazsolával, kókusszal, gyümölccsel), rizs vagy krumpli rántottával és nyers zöldséggel, süti olajos magvakból (főleg kókusztejkészítési kókuszmaradékból) készítve, gyümölccsel. Gyümölcsrizs. Nagyritkán rizs egy doboz harcsapástétommal s zöldséggel. Ha valamiért kicsire sikeredik az étel, akkor pluszban pörkölt mogyoró.

2015. okt. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ami van... Szendvics vagy tegnapi ebédmaradék
2015. okt. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én jelenleg nem dolgozom.

De régebbi tapasztalatok alapján a legtöbb embernél (nálam is) a szendvicsek domináltak.

De sokan vittek pörköltet, vagy egyéb ragufélét, főzelékféléket; ezeket mikroban melegítették.

De olyan munkahelyről, ahol volt a közelben viszonylag olcsóbb kifőzde; a legtöbben kiszaladtak ebédszünetben, nem vittek kaját.

2015. okt. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!