Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Oriás plakáton láttam, hogy...

Oriás plakáton láttam, hogy "tálaló sonka ". Mit jelent, hogy tálaló sonka? Soha nem hallottam igy hivni egy sonkát.

Figyelt kérdés
2015. okt. 27. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Amennyire látom ezt olyan rúdba préselt sonka, amelynek annyi köze a az igazi sonkához, mint a hot dognak a kutyához.

Szeletelés után hidegtálra való

2015. okt. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezek szerint Te sem tudod....
2015. okt. 27. 16:07
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kizárólag Landhof termékekkel összefüggésben fordul elő, ezért nyilván ez az ő találmányok. Olyan mintha, mondjuk Piripócstej Kft. dobozfölnek nevezné a tejfölét
2015. okt. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
1-3 jól mondja. Ez egy saját szóalkotás a gyártó részéről. A gépsonkát túl közönségesnek gondolták.
2015. okt. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor inkább tálbavaló lehetett volna. A tálaló, aki felteszi a tálra nem? Vagy a szekrény - a tálaló.
2015. okt. 27. 18:49
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

A "tálbavaló" túl bonyolult szó, a pórnép nem bírja elolvasni, megjegyezni, sőt kimondani sem.

Első és 3. jól mondja, ez egy kitalált név a gépsonkára, így tudják adni másfélszeres áron ugyanazt.

2015. okt. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 wrestler56 válasza:
Ehhez passzol a reggeliző termék. Reggelizni a család szokott, nem a müzli. Ez is nekünk szóló parasztvakítás. Vagy mit szóltok a tradícionális illetve hagyományos vagy paraszt módra készült??? húsféléhez, amire ráírják: Hozzáadott vizet tartalmaz. A magyar paraszt közismert hagyomány szerint injekciós tűvel szurkálja a húst, úgy teszi bele a vizet... Vérlázító amit meg nem engednek maguknak.
2017. jan. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!