Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ti hogy hívjátok a margarint?

Ti hogy hívjátok a margarint?

Figyelt kérdés

Ti is vajnak hívjátok a margarint? Csak engem bosszant ez,vagy mást is? Hogy lehet a margarint vajnak hívni.

A vaj,az a teavaj, sokkal egészségesebb és finomabb. Nem értem miért hívja valaki azt a szemetet(a margarint) vajnak!



2015. dec. 13. 19:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A sütőmargarint margarinnak, a kenőmergarint egyszerűen vajnak. (= nem azt mondom, hogy megmargarinozom a kenyeret, hanem megvajazom)

Amúgy nem bosszant, csak akkor ha valaki kér, hogy hozzak a boltból vajat, én hozok, és utána pampog, hogy ő nem azt akarta.

2015. dec. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%

Engem nem zavar. Én is azt mondom, hogy megvajazom a kenyeret, akkor is ha margarint vagy vajat kenek rá.

Most komolyan ilyenen idegesíted fel magadat?

2015. dec. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 piriiiii ***** válasza:
100%

A sütőmargarint a papírcsomagolásban margarinnak, sütővajnak, a kenhető vajat, amit a kenyérre is teszek és dobozban kapható, vajnak.

Engem nem bosszantanak ilyen dolgok.

2015. dec. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
82%
Én mindent hívok mindennek, összevissza cserélgetem a kettőt, úgy érzem, hogy ugyan az de tudom, hogy az egyik növényi a másik állati zsírból készül.
2015. dec. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Az ujabb kutatasok szerint a nem-hidrogenezett margarin egeszsegesebb mint a vaj. (Hidrogenezett margarin mar csak az olcso napolyikban van.)


A kenot en is vajnak hivom, de nem is ettem teavajat evek ota.

2015. dec. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 zgyzgy ***** válasza:
100%
A margarin szó el sem hangzik nálunk, húsz éve nem is láttam ilyen anyagot.
2015. dec. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
48%
Jánosnak.
2015. dec. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
45%
Nekem az a vaj, tehát vajnak nevezem. Engem meg az idegesít, ha valakit ez idegesít.
2015. dec. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
margarinnak
2015. dec. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%
Margarinnak. Utálom, ha levajazzák, ha egyszer nem vaj, ne hívjuk már annak. Az egyik élelmiszer, a másik ipari hulladék, nem lehet egy néven emlegetni őket. A legszomorúbb az, hogy már legalább két generáció felnőtt úgy, hogy sokan nem is tudják, hogy mi az a vaj, a margarint hiszik annak.
2015. dec. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!