Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A szilvalekvárt le lehet...

A szilvalekvárt le lehet fagyasztani?

Figyelt kérdés
Véletlenül felbontottam egy nagy üveg házi szilvalekvárt, csak utólag láttam, hogy nem azt akartam. Hűtőben meddig áll el körülbelül? Esetleg bírja a fagyasztást? Érdekelne, hogy van e ezzel kapcsolatban tapasztalata valakinek.

2016. jan. 12. 14:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell fagyasztani! Semmi baja nem lesz.
2016. jan. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan így van, semmi baja nem lesz a spájzban sem.

Csak zárd le rendesen, hidd el nem lesz baja.

2016. jan. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Hütö/fagyasztó NÉLKÜL csak lezárva sok évig is eláll, csak idövel elég kemény lesz, de nem romlik meg.
2016. jan. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A rendes, keményebb szilvalekvár még felbontva is eláll... Különleges dolog, cukor se kell bele, mégis elállósabb, mint a többi :)
2016. jan. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
17%
Ha házi akkor gondolom tudod hogy' készült? Ha klasszikus szilvalekvár akkor eláll minden nélkül. Ha inkább a gyárira hajaz (Kevés szilva, kevés cukor, sok zselésitöanyag) akkor vagy gyorsan edd meg vagy dobd ki.
2016. jan. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2016. jan. 12. 21:36
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
Attól függ, került-e bele szennyeződés. Könnyen meg tud penészedni a hűtőben is, ha nem tiszta eszközökkel nyúltál bele.
2016. jan. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Megpenészedni a házi szilvalekvár? Egy házi készítésű szilvalekvárt kinn lehet hagyni a konyhakredencen vagy konyhapulton egy üvegben, vagy egy nagyobb csuporban még lefedetlenül is. Hasonlóan a rendesen elkészített aszaltszilvához, az életben soha nem fog megpenészedni, megromlani.
2016. jan. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
Értem, akkor ezek a fehér-szürkés kis vatta szerű képződmények rajta, biztos nem penészgombák :)
2016. jan. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én is jártam már úgy, hogy penészfoltok voltak az üvegen, meg a tetején, a lekvár nem volt penészes, viszont így már kidobtam. Azért is kérdeztem, hogy bírja e a fagyasztást, mert akkor inkább megelőzöm a bajt. :D Sajnálnám, ha ki kellene dobni.
2016. jan. 13. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!