Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Kókuszolaj fogyasztása?

Kókuszolaj fogyasztása?

Figyelt kérdés

Szisztok! Több oldalon is olvastam hogy vannak akik 3-4 evőkanálnyit megesznek belőle, hogy elősegítse a fogyást. A kérdéseim a következőek lennének:

1.Önmagában is fogyaztható?

2.Ha igen akkor olajként vgy szilárd állapotában?

3.Mennyi a napi ajánlott mennyiség?


Előre is köszönöm :)



2016. jan. 25. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Ha nem akarsz mérget inni, ne tedd.
2016. jan. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Magában? És segíti a fogyást? És ezt te elhiszed? Jézusom. Ne, ne egyed magában, mert az ilyesmik amúgy is hajlamosak meghajtani, tekintve, hogy tiszta olaj. A fogyást meg pont nem egy tiszta olaj/zsír fogja segíteni.
2016. jan. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%

Napi 2-5 deka kókuszzsírt eszem. Amennyire lehet, minimalizálom (nálam ez az), mert akadályozza a fogyásomat... Jó dolog a zsír, kicsit laktat, nincs inzulinválasza, energiának is jó, de ugye a mennyiség... Én pedig egyéb formában is rengeteg zsírt eszem.


Ha kihagysz a napodból 20 deka cukrot s helyette eszel 5 deka zsírt, az már sokkal jobban hangzik :D De hogy a zsírevéstől fogynánk... Annak azért megvannak a feltételei.


Önmagában sem rossz belőle egy apró darabka az olyan elborultaknak, mint én (azért ezt inkább akkor csinálom, ha már 18-20 órája nem ettem s épp főzök és ott a kanálon egy kicsi), de azért egész kanállal még én sem enném. Főleg, hogy annyira kell a zsír az ételeimbe, italaimba, külön luxus lenne. Semleges ízű. Magában a vaj sokkal jobb, bár azt is kerülnöm kell, amíg még csak nem is tömegelek, hanem szálkásítok :D

Úgy eszed vagy iszod, ahogy akarod. Olajat inni azért valljuk be... Szokatlan és számomra speciel kicsit sem vonzó. De szilárdan is ugyanaz lesz a szádban, illetve ha elég hideg, akkor szét tudod rágni és poénosabb. Legalább csokiszószt csinálnál belőle (persze cukormenteset), úgy sokkal jobb, bár úgy sem hörpölnék be egy decit...


Nincs ajánlott mennyiség.

2016. jan. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 lencsefőzelék ***** válasza:
45%

Én a kezemre szoktam kenni, amikor ki van száradva, és éppen nem sheavajat használok. Enni nem ennék belőle, főleg magában, méghozzá ezért:

[link]

[link]

2016. jan. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
66%

Igen, bőrre is jó :)

Mivel rengeteg egészségtudatos ember rengeteg éve boldogan elvan vele és sokkal több cikket láttam kismillió előnyéről, mint arról, hogy rossz lenne (azt csak pár gyk-stól hallom, az összes többi fórumon még véletlenül sem, pedig járok a világban itt-ott), én aztán nem alszom rosszabbul, ha megeszem :) Más opcióm úgysincs :D

2016. jan. 26. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!