Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Egészségtelen a sok tojás...

Egészségtelen a sok tojás fogyasztása?

Figyelt kérdés
Ma már ötöt is megtettem(tudom h ettől még nem lesz semmi bajom). Ha így folytatom lehetnek ebből kisebb-nagyobb problémák?

2015. jún. 16. 19:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Amíg jól esik addig szerintem nem, de ha nem magában eszed, akkor laktatóbb. :D 5db az még egyáltalán nem sok. Fehérje beviteled valószínűleg meg van a mai napra. :D
2015. jún. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
26%

maximum ha már úgy érzed hogy fullaszt, ne egyél többet, de bajod nem lesz, sőt, egészséges, egyedül a koleszterint bánthatja

van aki nyersen befal tízet egy nap (gyúrók), semmi baja

2015. jún. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
A "Bilincs es mosoly" resznel a 3.perctol kezdodik a tojas eves ... [link] :)
2015. jún. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Első: öt tojásfehérjében nincs annyira sok fehérje, hogy fedezze egy felnőtt napi szükségletét. Persze ettől még nagyon jó kaja.


Második: a koleszterinnek semmi köze nincs a tojásfogyasztáshoz, ez a mítosz kb. tíz éve bedőlt. Nyersen meg csak az idióták fogyasztják. A testépítők is megfőzik vagy megsütik. A nyers tojástól jó eséllyel megbetegszel.


Nyugodtan ehetsz tojást, de figyelj azért oda rá. A sárgája elég zsíros, ezzel számolj. Reggelire eszel egy olajjal sütött rántottát 5 sárgájával és máris rengeteg zsírt beviszel. Én pl. elég hízékony vagyok, ezért általában úgy eszem főtt tojást vagy rántottát hogy szétválasztom és 2-3 sárgáját eszem meg maximum, a többit megkapja a kutya :)

2015. jún. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Egy régi barátom képes volt 20 db tojást megenni...azt hittük ezt senki nem fogja überelni...

Volt neki egy kisöccse, aki mára már felnőtt életerős srác...a minap kaptam az infót 30 tojás elfogyasztására is képes egy ültő helyben.

2015. jún. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A tojás az egyetlen olyan élelmiszer, ami C vitaminon kívül 16 fajta vitamint tartalmaz.
2015. jún. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
4-es. remélem tudod, hogy nem a zsírtól hízol, hanem a szénhidráttól
2015. jún. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:

Nem a szénhidráttól, hanem attól hogy sokat zabálsz! :D

Az egész napi kajabevitel számít, nem pedig egy makrotápanyagból a túlzott bevitel.

2015. jún. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem, a tojás remek étel, főleg a jóféle házi.

3 éve napi 4-5-öt ettem, manapság már többet. 6-8 nagyobbacska már biztosítja, hogy aznapra meglegyen a fehérjém, az azért másból is jön, csak éppen a tojásra alapozom e tekintetben.

A zsírmennyiség nem zavar, szeretek zsírosan enni, máshogy mondjuk nem is tudnék fogyni. A szénhidrátot csökkentem inkább.

2015. jún. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

# 7


A szénhidrátot és a zsírt is túlzásba lehet vinni.

2015. jún. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!