Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A mustárra az van írva, min....

A mustárra az van írva, min. Megőrzi BONTATLAN CSOMAGOLÁSBAN. És ha felbontom, utána hűtőben tárolva vajon meddig?

Figyelt kérdés
2016. febr. 9. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:
[link] egy ilyen jelet keress ami a nyitott konzervbe van írva annyi hónapig jó felbontás után.
2016. febr. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ilyen jelet eddig csak kozmetikumokon láttam, egyetlen élelmiszeren sem, így mustáron sem. Persze ettől még lehet, hogy én nem láttam.

Tapasztalatból viszont azt tudom, hogy hűtőben tárolva a felbontott mustár legalább 2 hónapig eláll. Lehet, hogy tovább is, ennél tovább nem tartottam meg.

2016. febr. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Nekem még nem romlott meg mustár a hűtőben. Egy idő után szétválnak az alkotórészek, és össze kell rázni. Olyan is előfordul, hogy a teteje beszárad, kérges lesz. De mi mindig megesszük, még mielőtt élvezhetetlenné válik.
2016. febr. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Steve G. Paul válasza:
100%

Sok mindentől függhet, valószínűleg ezért nem írják rá (meddig volt nyitva és milyen környezetben, mennyi % van még benne, hány fokos a hűtőd, stb.).


Gondolom az eredeti idő 10-20%-ig biztos fogyasztható. Talán jóval tovább.

Szerintem ha felmerül a kérdés és gyanús akkor inkább dobd ki ;)

2016. febr. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 grubesa válasza:
100%

Hi!

Azért azzal is tisztában kell lenni, hogy az élelmiszergyártók célja a minnél több eladás. A termékeken feltüntetett lejárati napon éjfélkor nem fog azonnal megromlani, jó az még egy jó ideig. Múltor vettem ecetes almapaprikát és az volt ráírva, hogy felbontás után egy héten belül elfogyasztandó. Ez hülyeség. A mustár is eláll a hűtőben amíg el nem fogy a penész nem szereti a közegét. Viszont a ketchup már más tészta...

2016. febr. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Dunavölgyi Csenge válasza:
Kb, 2 hét
2016. febr. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!