Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Közétkeztetésben (ált. Isk....

Vargaga kérdése:

Közétkeztetésben (ált. Isk. Menza) szerepelhet a "menüben" mákos étel?

Figyelt kérdés

2016. febr. 26. 14:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy szerepelhet! Kapudrog!


Csak viccelek, persze, hogy lehet. Nincs rá szabály.

2016. febr. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
igen
2016. febr. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
10%
De van. Tilos. Aki kitalálta, maradjunk annyiban, okos.
2016. febr. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Szerepelhet. A mák fogyasztása nem esik semmilyen korlátozás alá.

A mák termesztését kell bejelenteni, mivel a mák gubójának nedvéből ópiumot lehet készíteni. Az érett mákszemek viszont nem tartalmaznak ópiumot (illetve csak elhanyagolható mennyiségben), ezért a mák fogyasztása, kereskedelme minden korlátozástól mentes.

2016. febr. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Akik lepontoztak:tudom, hogy nem normális dolog, de tényleg tilos a mákos étel. Keresztre is feszíthettek, de így van. Tudom én, hogy, egy kis mákistésztában semmi efészségre káris nincs, de ezt mádok jobban tudják.
2016. febr. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kutyafülét! Linkeld akkor a jogszabályt, amiben ez van szerinted, mert a 37/2014. (IV. 30.) EMMI rendeletben nincs ilyen
2016. febr. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne szerepelhetne?
2016. febr. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 hell-ikon ***** válasza:
100%

A 4-es válaszát szeretném kiegészíteni, ha már szóba került, hogy a termesztését is csak bizonyos feltételek teljesülése mellett kell bejelenteni.


Kiskerti körülmények között bárki termeszthet mákot, ha az nem ér el egy adott terület nagyságot illetve, ha kimondottan erre a célra engedélyezett fajtákat veti. A tavaszi fajtának most nem jut eszembe a neve de az őszi vetésű Zeno-t nyugodtan termesztheted otthon is.


Egyébként nem látom értelmét miért ne lehetne mákos étel a közétkeztetésben. Az étkezési mák morfin tartalma a padlót veri, ettől nem fog senki beájulni ráadásul az egyik legjobb kalciumforrás amire a fejlődő szervezetnek nagy szüksége van.

2016. febr. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 horex ***** válasza:

Nem tudom,

DE

esti technikumba jártam és a büfében néha friss rongyos mákos kifli volt. Ha benyomtam 3-5db-ot el is aludtam a padra dőlve. Egyszerűen nem tudtam ébren maradni

Ha dióst ettem nem volt ez a hatás

2016. febr. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 sadykowich válasza:
Igen, szerepelhet! A gyerkőcöm márciusi menüjében is van mákos guba. (Bp. XVI. kerület)
2016. febr. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!