Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyek azok az ételek amikből...

Melyek azok az ételek amikből energiát vehetek magamhoz fogyókúra alatt is?

Figyelt kérdés
Fogyókúrázom, rendszeresen sportolok , amihez kellene hogy legyen energiám.Viszont a kevés étel fogyasztása legyengít.Mi az ami adna erőt de mégsem akadályozna a fogyókúrámban?
2012. jan. 21. 17:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Energiát a kalóriák adnak. Minél több kalóriát viszel be annál több energiád lesz...egy bizonyos mértékig.


Ami még energiát adhat és fogyibarát az a kávé édesítővel és nagyon pici tejjel vagy light energiaitalok.

2012. jan. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nem úgy kell fogyókúrázni hogy alig eszel... mert ha ezt csinálod, és később elkezdesz rendesen enni, akkor a duplája jön vissza.
2012. jan. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én értem, mire gondolsz. azt te is láthatod, hogy a gyümölcs-zöldség kombó nem ad elég erőt a létezéshez, de még a hús és a fehérjedús tejtermékek sem, természetesen, mivel bár ezek magas fehérjetartalmúak, az agynak szüksége van a szénhidrátra is. szóval ezért működik úgy egy fogyókúra, hogy kötelező bevinni un. összetett szénhidrátokat is, de minőségit. teljeskiőrlésű lisztes ételek, rizs, köles, durumtészta, stb. hidd el, ezek nem hátráltatják a diétád, hanem segítik. nyugodtan fogyaszthatod őket - persze mértékkel. ahogy az olajos magvakat is
2012. jan. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

az már magában nem jó fogyókúrának hangzik hogy legyengíted a szervezeted

hagyd a fenébe a fogyózást, inkább térj át a minőségibb ételekre, hidd el sokkal hatásosabb én rájöttem és megtanultam hogy nem fogyókúra, hisz azt nem tudod tartani és ez a sok szabály, meg étrend betartás meg a rengetek zöldség, gyümölcs az se annyira jó, el is hiszem higy nincs sok energiád nekem se volt,

én pl így csináltam

fehér liszt helyett-

sűrítéshez a főzelékeknek-keményítő, saját maga, író, kefír, sovány tej, ugyanez a krémleveseknél is, betétként nem kenyérkocka hanem mozzrella light golyók, főzeléknek feltétnek fasírt (amit sütőben sütök ki, soványabb husi, rizs, tojás, reszelt zöldség(káposzta, répa, cékla) fűszerek, ez nagyon finom simán tepsiben alufóliában-nincs zsírszag, nincs rejtett kcal stb, párolt/grillezett/főtt husok, halak, főtt tojás-pl spenót, szezámmagba, darált zabkorpába beleforgatom a husit(azt változatosan eszek mindent, csirke, pulyka, sertéskaraj, marha a nem zsírosabb része, lehet olyat is kapni és ugyanúgy kisütöm egy nagyon pici olivaolajon, tepsiben, alufóliában-hihetettlen hogy az ember csak az olajon mennyit spróol, nekem egy 750ml-es olaj elég akár 2-3 hónapig eddig a sima étolaj 1 literres kb egy hét volt

levesekbe nem teszek tésztát, hanem főtt husokat, és sokkal több zöldésget-krumpli, gomba, káposzta, gomba, répa, zeller stb és tészta helyett általában májgombóc ami olcsó, mert hát csak számít a pénz is hogy úgy gyere ki hogy ne kelljen anyagi csődbe menned:)

cukros müzli-drága, több kell belőle, helyette zabpehely, ami olcsóbb, laktatóbb főleg ha főzöd, hozzá olcsóbb gyümölcs(mandarin, narancs, kisebb almák, olcsóbbak)

hozzá kefír vagy joghurt ha nagyon veszel az olyan 200ft körül van a 4db-os danone kefír most 200ft mindehol ez elég 4 napra és finom nagyon

zsíros tejföl helyett hazsnálj joghurtot/kefírt-pl rakott ételekhze

rakott ételeket fellehet dobni, sovány drálthússal (pl rakottkrumplinál zsíros zsalonna, kolbász helyett a krumpli és a tojás sor közé azt teszel) hagymavával, gombával, kefír majd sovány reszelt sajt- a mozzarella agyon finom és ugyanannyiba kerül mint a zsríosaab trappsita

mindehze egyél zöldséget, ha olyan étel vagy hogy nem nagyon megy bele-pl paprikáskrumpli akkor savanyú/csalamádé

paradicsomleves nagyon finom bazsalikommal és mozzarella golyókkal

lecsó rizzsel laktató

túró az drágább de az jó és lehet belőle csinálni egy kis "bűnözést is" túrógombóc-darált zpehelybe forgasd bele vagy darált dióba

krumplit főzd vagy sütőben süsd, de ne olajban az nem jó

szendvicshez minidg egyél zöldséget a szalámi nagyon dráha, helyette főtt tojás, sonka, sajt, vagy házilag készített túrókrém, tojés, zöldségkrémek

sütni tudsz zabpehelyből kekszetek, palacsintát, gofrit, sütiket

husokat ne ránsd, hanem párold/grillezd/főzs/sütőben süsd

halakból tudsz csinálni halászleves, halkrémet, párolt halat

így lesz energiád mert ezek töltik fel a szervezeted, minőség táplálék

rágcsálni, ha éhes vagy vagy csak úgy de jó lenne vmit enni, ha rádtörne-káposzta, cékla, répa, alma, mandarin, sült tök, száírott almachips, zöldségchips jó lehet

sok sikert

2012. jan. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!