Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ki mit szokott fagyasztó...

Baranka kérdése:

Ki mit szokott fagyasztó ládában/szekrényben tartani?

Figyelt kérdés
Milyen zöldséget, gyümölcsöt fagyasztotok le?
2016. ápr. 3. 20:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ami mindig van: zöldborsó, vegyes zöldség, tán egy pár tasak kínai zöldségkeverék. Ezeket mindig azonos áron tudom megvenni, ezért nem érdemes nagyobb mennyiséget tárolni. Ha kapok szép gombát olcsón, akkor abból egy fél kilót, kilót leszeletelve lefagyasztok, de inkább húsfélékkel, és kiporciózott készételekkel szoktam megtölteni a fagyasztómat.
2016. ápr. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Eper, málna, esetleg áfonya. Meggyet/szilvát lehetne még, de azt viszonylag olcsón lehet venni télen is. Zöldségből csak a boltit, ilyen-olyan vegyes zöldség, kockázott hagyma, hasábburgonya. Ezen kívül húsféléket, készételeket, kenyeret, diót/mákot/mogyorót, jégkockát, jégkrémet.
2016. ápr. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem egyelőre sajnos csak egy nagyon pici fagyasztóm van (egy kis fagyasztórekesz az amúgy kb. 25 éves hűtőben). Ebben nagyon takarékoskodnom kell a hellyel. A férjem vegetáriánus, én meg nem, ez is befolyásolja a dolgokat. Tartok benne petrezselyemzöldet, maradék fagyasztott zöldségeket (paradicsomot, petrezselyemgyökeret, darabolt sárgarépát, karalábét stb. egy dobozban, vegetáriánus pörkölthöz használom), készételeket (ez teszi ki nagyjából a rendelkezésre álló hely harmadát), bolti zöldborsót és valamilyen más zöldséget (hol ezt, hol azt, mert ugye nem lehet sokat) és elősütött, panírozott mindenfélét. Ez utóbbi azért praktikus, mert sütőben is megsüthető, tehát működik az, hogy magamnak húst sütök, a férjemnek meg rántott gombát. Annak nem örülne, ha a húsos olajban sütném a gombáját. Ezen kívül van még egy-egy adag kész hússzelet lefagyasztva, ezeket édesanyámtól kapom, mivel nekem egy egész adagot készíteni nem érné meg.
2016. ápr. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Gyalult tököt, kenyeret, fagyit. Fagyasztva vett brokkolit, halat.
2016. ápr. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Általában olyasmit, aminek változó az ára vagy bizonyos szezonokban nem megtalálható, illetve ami túl sok egyszeri fogyasztásra.


Gyümölcsöket pl. ribizli, eper, málna, szeder, áfonya, barack, szilva, füge ipari mennyiségekben :D stb.


Zöldségekből brokkoli, karfiol, zöldbab,spenót, cukorborsó, borsó, erdei gombák, sütőtökfélék, spárga. Ázsiai zöldség mix van szinte mindig.


Ezenkívül mindig van házi készítésű fagyi vagy sorbet eltéve, ritkán egy csomag hasábburgonya, de az hónapokig kitart nálunk... Gesztenyepüré is szinte mindig van. Mást nagyon nem tartunk a fagyasztóban, elsősorban zöldség-gyümölccsel van tele :)

2016. ápr. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem csak egy fagyasztórekeszem van, annak a felében gyümölcsöt tartok (saját kertből, illetve némi som vadon szedve), a másik felében sokféle mirelit zöldséget meg nagyon kevés egyebet (némelyik édesség ott hűl). Extrém ritkán némi hús is előfordul, most pedig van egy nyúlfej is, most már ki kéne belőle nyerni a koponyát (gyűjtöm őket). Ez egy kivételes eset, amikor nem étel is van a fagyasztóban.

Egyébként a hűtő további tartalma is elég egyszerű, általában szinte kizárólag zöldséggel van tele.

2016. ápr. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mindent a világon, ami fagyasztható. 9 rekesz kapacításom van, így jól elférek. Húsok általam konyhakészre darabolva, felcímkézve. kevéske saját termésű zöldség-gyümölcs, a többit a piacon veszem, mindent a szezonjában és magam készítem elő fagyasztásra. Persze, ha fogyóban van valamiből, szívesen veszek mirelit zöldséget is.

maradék készételek is vannak bedobozolva, néha "hűtős " napot tartunk, illetve a kínálatból válogatunk, így aznap nem kell főzni.

Leveles tészta, fagyi, jégkrém is mindig van benne.

Nekem nagy segítség a fagyó a hétköznapi életben.

2016. ápr. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Amit fagyasztva veszek meg, az hasábburgonya, brokkoli, karfiol, különböző zöldségkeverék, zöldbab, borsó, csibefasírt és társai, néha jégkrém. Amit magam fagyasztok, az különbőző húsok, karfiol. kapott cseresznye is van még, kész étel, pogácsa, pizzatészta.

Azt hiszem ennyi.

2016. ápr. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 BiTOPro97 ***** válasza:
Magamnak csak vörös húsokat, az mindig van ott, és így a háznál, meg vendégeknek jégkrémet. Ja meg jégkocka van bent, mondjuk az sem nekem. Pedig vagy pont azért mert egyedül élek.
2016. ápr. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Albérletben lakom, egy rekeszem van, ebben tartok néha pizzát. És mindig van zöldségem, mint borsó, kelbimbó, spenót, wok keverék, málna, tenger gyümölcsei, hal. De ez mind bolti. Amikor még otthon laktam, akkor mindig lefagyasztottuk egy csomó meggyet nyáron, fűszernövényeket, meg ételeket is, hogy legyen mit vinni a kollégiumba.
2017. ápr. 2. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!