Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » "Napi ötször együnk zöldséget,...

"Napi ötször együnk zöldséget, gyümölcsöt" Ez azt jelenti, hogy 5 alkalommal, vagy öt adagot?

Figyelt kérdés
az ötször alapján 5 alkalommal adódna. tele is van a net cikkekkel h mi számít 1 adagnak (pl 1 paradicsom). de ha én egyszerre megeszek 2 parit, az 2 adag, v az is fontos h máskor egyem? vagy egyszerre ötöt? :D vagí egy alkalommal 5 féle zöldséget?
2016. ápr. 18. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Sok baromsággal van tele a net. Egyél azt, ami jólesik. Nyilván van, aki többször is eszik egy nap zöldséget, gyümölcsöt, más meg kevesebbszer. Az sem mindegy, milyen állapotban eszed, sültkrumpli formájában vagy nyers almaként.
2016. ápr. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szerintem az adag számít :D

nem fogod minden étkezésedbe belepaszírozni a gyümit, vagy igen?

ó én sem értem, bocsi, hogy offolok,de kíváncsi vagyok, mit mondanak a többiek :D

2016. ápr. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A folyamatosan mozgásban levő gyomor-bél rendszert 2-3 órás időközönként meg kell tölteni, hogy normális legyen a perisztaltika és ne lépjen fel gyomorkorgás.
2016. ápr. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt oltári nagy butaságnak tartom és kész :)

Nem is eszem ötször egy nap.

Gyümölcs nem is kell, igaz, zöldség sem, de az már necces életmód. Én szeretem a zöldséget és a gyümölcsöt, az életmódomba ugyan nem fér sok (de kilengek, ha hiányzik, sima ügy, igazából a kilengés is az életmódom része, ha úgy nézzük), de ez így teljesen rendben van. Inkább az zavarna, ha nem ennék nyers zöldséget egy nap, a nyers és a sült/főtt nekem ég és föld.


A testnek igazából a napi összbevitel számít, az nem, hogy hányszor eszünk. Azért azt tapasztalhatjuk, hogy mégsem esik jól minden verzió, érdemesen figyelni a testünkre, hogy igazából mi a jó neki (már ha nem nyomják el a szokások s ki tudja, mi), de a test alapvetően elvan, ha rendszeresen megkapja, ami jár neki, akármilyen elosztásban.


Én minimum napi egyszer eszem zöldséget, ezen belül minimum napi egyszer nyers zöldséget, néha keveset, néha többet. Ezzel maradéktalanul meg is vagyok elégedve.

A gyümölcs igazából hedonista kilengés részemről, de szinte mindennap van az is, minimum 1-2 deka, de ez igazából mellékes s merőben opcionális.

2016. ápr. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ennyi ijesztő hülyeséget, mint az előttem szólók...5 adagról van szó és az "adag" egy meghatározott súlyt jelölt, kb. (minimum) 80g-ot, azaz úgy napi 40 dkg-t.


De az egészséges táplálkozás része a többször keveset evés is, ezért mondják azt, hogy 5 adag.

2016. ápr. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!