Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A lejárt szavatosságú csokolád...

A lejárt szavatosságú csokoládét ki kell dobni?

Figyelt kérdés
Tavaly lejárt szavatosságú csokoládék. Kidobjam, vagy még meg lehet kóstolni azért? egészségre mindenképpen ártalmas?

2016. máj. 19. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan kóstold meg, egy falattól nem lesz semmi bajod. Ha nem jó ízű, akkor kidobod a többit és kész.
2016. máj. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kóstold meg. Az egészségre semmi esetben sem káros, csak az íze lehet rossz.
2016. máj. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 hollófernyiges ***** válasza:
100%
A csokiban túl sok a cukor ahhoz, hogy megromoljon. Nyugodtan megeheted, legfeljebb nem lesz olyan finom mint egy újabb gyártású.
2016. máj. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokott megromlani a csoki,valamit rá kell írniuk, de utána is jó. Egy idő után persze veszt az ízéből, kóstold meg, bajod szinte tuti, hogy nem lesz tőle, ha mégis, az egyéni érzékenység lehet, nekem nem lenne.
2016. máj. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg, én már kaptam romlott csokit, már a szinéről látszik ha baja van.
2016. máj. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor megkóstolgatom, és ha jó, szép lassan elfogy talán.
2016. máj. 19. 18:48
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem kell kidobni, ami nem egyértelműen romlott vagy penészes. A csokoládé nem nagyon romlik meg, legfeljebb a kakaóvaj csapódik ki a hosszas tárolás miatt, ez is csak esztétikai probléma, ehető így is. Ha valami már ehetetlen, annak a szagából is tudod, hogy irány a kuka.
2016. máj. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A csokikat sosem tervezik túl hosszú szavatosságra, szóval ha tavaly lejártak, akkor már jó eséllyel avas lesz. Persze ez csak az élvezeti értékén ront, ahogy írtál előttem nyugodtan bele lehet kóstolni.


Mondjuk amiben tejes krém van (pl. Milky Way) azt lehet nem kellene.

2016. máj. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!