Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ha lakzozérzékeny vagyok,...

Ha lakzozérzékeny vagyok, ehetek disznósajtot?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy készül, de én erősen laktózérzékeny vagyok és nem tudom, hogy szabadna e ennem belőle.
2016. máj. 20. 09:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A disznósajt húsból van :-D
2016. máj. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%
Laktózmentes disznósajtot vegyél.
2016. máj. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A laktóz a tejnek, és a belőle készített tej-termékeknek az összetevője, alkotó-eleme!!!


Valódi, tiszta húsokban, és az azokból készített termékekben = disznósajt, sohasincs laktóz!!!!

2016. máj. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ezt most nem értem, akkor ehetek?
2016. máj. 20. 11:17
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ehetsz!!! Attól, mert sajt a neve, még semmi köze nincs egy igazi sajthoz. Csak sertéshúst és fűszereket tartalmaz.
2016. máj. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
A disznósajt undorító, ne egyél olyan szart.
2016. máj. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
33%

Undorító a fejed.. meg a bolti...

Abban benne van minden, a házi nagyon finom.

2016. máj. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%

Kedves Kérdező!

Most már őszintén érdekelne, hogy hogyan vetemedtél a gondolatra, hogy disznósajtot egyél, ha azt sem tudod mi az? :-)

Első válaszoló voltam, és nem akartam kirészletezni, de most mégis leírom.

A disznósajtba a sertés olyan részeit töltik, mint nyelv, fejhús, szív és egy kis bőr. Ezeket un. abálják, majd apróra vágják, vagy darálják, és ezt töltik fűszerezve a sertés gyomrába, vagy újabban műbélbe, majd megfőzik. A folyamat végeztével préselik, házilag bármilyen nehezéket tesznek rá. Talán ezért lett a fantázianeve sajt, mert gyakorlatilag sajtolják. A fölösleges nedv ilyenkor kifolyik, ezután ha kihűlt, könnyen szelhető.

Nyugodtan javítson ki valaki, ha valamit rosszul írtam, de nagyjából erre kell számítanod.

A másik feltevésem, hogy kamu a kérdés, mert még mindig nem tudom elképzelni, hogy hogyan jutott eszedbe :-)

2016. máj. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom elhinni, hogy nem vicc a kérdés :D


Na, mindegy, eheted. A disznósajt garantáltan laktóz- és gluténmentes kaja.

2016. máj. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9 válaszoló és csak egy említi meg, hogy talán lehet, hogy viccel/trollkodni próbál a kérdező :D
2016. máj. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!